تصمیمات جدید آمریکا در مورد ورود مسافران 8 کشور

رئيس جمهور آمریکا فرمان جدیدی مبنی بر محدودیت سفر اتباع کشورهای ایران، لیبیا، سومالیا، سوریه، یمن، چاد، کوریای شمالی و ونزوئلا و نیز اتخاذ اقدامات کنترلی شدید برای آنها را امضا کرد

تصمیمات جدید آمریکا در مورد ورود مسافران 8 کشور

رئيس جمهور آمریکا فرمان جدیدی مبنی بر محدودیت سفر اتباع کشورهای ایران، لیبیا، سومالیا، سوریه، یمن، چاد، کوریای شمالی و ونزوئلا و نیز اتخاذ اقدامات کنترلی شدید برای آنها را امضا کرد.

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای در خصوص جزییات فرمان جدید محدودیت سفر اتباع اینکشورها به آمریکا اعلام داشت: "دونالد ترامپ رئيس جمهور آمریکا فرمان جدیدی مبنی بر محدودیت سفر اتباع کشورهای ایران، لیبیا، سومالیا، سوریه، یمن، چاد، کوریای شمالی و ونزوئلا و نیز اتخاذ اقدامات کنترل شدید برای آنها را امضا کره است.".

بنابر این ، محدودیت های جدید سفر به آمریکا به جای قانون ممنوعیت ویزای ترامپ که در 18 اکتبر به پایان خواهد رسید٬ اعمال میشود. این قانون از روز یکشنبه 18 اکتوبر آغاز و اجرایی خواهد شد.

در حالی که لیست سابق کشورهای با جمعیت اکثرا مسلمان را شامل میشد٬ لیست جدید شامل کشورهایی هستند که این فاکتور را ندارند. در فرمان جدید، سودان از فهرست خارج شده و کشورهای چاد، کوریای شمالی و ونزوئلا به آن افزوده شده اند.

مقامات کاخ سفید در این خصوص اعلام کردند که در این فهرست، کشورهایی هستند که نمیتوانند پاسخ لازم را به مراحل به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که ایالات متحده در جریان روند صدور ویزا درخواست کرده اند، را ارائه دهند. معیارهایی مانند مذهب یا قومیت اتباع این کشورها مطرح نیستند .

همچنین اعلام شده که معیارهای اعمال شده میتواند برای هر کشور متفاوت باشد و روند آن به شیوه مرحله ای پیش خواهد رفت.

دونالد ترامپ در خصوص فرمان جدید در حساب توئتر خود نوشت: تامین امنیت و منافع آمریکا و مردم آن اولویت کاری ما است. ما نمیتوانیم کسانی را بپذیریم که قادر نیستیم سابقه آنها را بدرستی بررسی کنیم.اخبار مربوطه