نخستین اظهارات تیلرسون در پی عزل از مقام وزارت امور خارجه

تیلرسون طی یک مصاحبه مطبوعاتی در وزارت أمور خارجه آمریکا به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داده و برکناریش از این مقام را مورد ارزیابی قرار داد

نخستین اظهارات تیلرسون در پی عزل از مقام وزارت امور خارجه

رکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور از سمت اش برکنار شد، اعلام کرد مدت ماموریت اش در مقام وزارت أمور خارجه روز 31 ام مارچ به إتمام خواهد رسید.

تیلرسون طی یک مصاحبه مطبوعاتی در وزارت أمور خارجه آمریکا به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داده و برکناریش از این مقام را مورد ارزیابی قرار داد.  

تیلرسون که در طول مصاحبه مطبوعاتی حالت روحی احساساتی اش جلب دقت کرد گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را دیروز در حین سفرش به کالیفرنیا با طیاره ایرفورس به وی داده است.

وی ضمن اشاره به اینکه مدت ماموریت اش روز 31 ام مارچ به پایان خواهد رسید از همکارانش سپاسگزاری کرده و گفت : به همکارانم در وزارت أمور خارجه وداع خواهم گفت همه سوگند یاد کردیم که کارها یمان را بخوبی و بدرستی انجام دهیم. من اقدامی بر خلاف سوگند خود انجام ندادم. اردوی آمریکا پاسدار ماست. ما شهروندان آمریکا همواره از اردوی خود سپاسگزاریم. به اجرای مقررات آتش بس در سوریه تحقق بخشدیم و جان هزاران نفر را نجات دادیم.

تیلرسون ضمن یادآوری اینکه ماموریت خود را امروز به  جون یولیوان" John Sullivan " معاون وزیر امور خارجه آمریکا تحویل خواهد داد تاکید کرد : فعالیت ها برای آغاز بکار مایک پمپئو که به سمت جدید وزارت امور خارجه آمریکا منصوب گردیده ، آغاز خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی که از طریق حساب کاربری خود از شبکه های اجتماعی انتشار داد، اعلام کرد : تیلرسون را از مقام اش عزل کرده و بجای او مایک پمپئو رئیس سازمان سیا را به این مقام تعیین کرده است.

ترامپ قبلا اعلام کرده بود که با رکس تیلرسون در مورد برخی موضوعات دارای اختلاف نظرهایی هستند.اخبار مربوطه