مرگ بیش از 400 شبه نظامی طی هفته گذشته در افغانستان

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 436 شبه نظامی از جمله 26 داعشی در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی اینکشور جریان هفته گذشته خبر داد

مرگ بیش از 400 شبه نظامی طی هفته گذشته در افغانستان

بر اساس داده های وزارت دفاع ملی افغانستان، در عملیات‌‌ نیروهای امنیتی این کشور که در جریان هفته گذشته در ولایت‌های مختلف این کشور صورت گرفته است، 436 شبه نظامی از جمله 2 قوماندان ارشد گروه طالبان و 26 عضو گروه تروریستی داعش کشته و 226 تن مجروح و 47 تن دیگر نیز دستگیر شده اند.

نیروهای امنیتی افغانستان در طول هفته گذشته 190 عملیات خاص ضد تروریستی در ولایت‌های فراه، زابل، فاریاب، کندز، هلمند، ارزگان، کندهار، ننگرهار، غزنی، میدان وردک، لوگر، پکتیا، غور، جوزجان، بدخشان، پروان و کاپیسا ترتیب داده اند.

همچنین در عملیات های مذکور، مقادیر زیادی سلاح، مهمات و مواد منفجره کشف و ضبط شده و نیروی هوایی افغانستان 641 پرواز جهت حمایت از نیروهای امنیتی انجام داده اند که منجر به انهدام 41 مخفیگاه تروریست ها شده است.

گفتنی است، "اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در دومین نشست بین‌المللی "روند کابل" که در تاریخ 28 فبروری سال جاری با هدف ایجاد بستری مناسب برای مذاکرات صلح در این کشور برگزار شد، اعلام کرد ممکن است با اعطای مشروعیت سیاسی به گروه تروریتی طالبان، این گروه به رسمیت شناخته میشود و با آغاز مذاکرات صلح با این گروه تروریستی، شایدکه جنگ  16 ساله در این کشوربه پایان برسد."

وی در هفتمین نشست وزرای امور خارجه "قلب آسیا-روند استانبول" در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان نیز گفته بود: "ا به صورت مستمر ظرفیت ها و قلمرو داعشیان در افغانستان را ریشه‌کن میکنیم. طی یک سال گذشته، 1500 عملیات زمینی و 300 عملیات هوایی را علیه گروه داعش ترتیب دادیم که در اثر آن، سه رهبر و 1500 تن از اعضای این گروه تروریستی کشته و 200 تن دیگر دستگیر شده اند."اخبار مربوطه