خلاصه یی از مطبوعات امروز تورکیه سه شنبه 24 دلو 1396 هجری

مروری براخباروگزارشات منتشرشده در مطبوعات امروزتورکیه

خلاصه یی از مطبوعات امروز تورکیه سه شنبه 24 دلو 1396 هجری

روزنامه ستار در گزارشی به نقل ازبنعلی ییلدیریم " اروپا خسارت سنگینی را متحمل خواهد شد "، نوشته است:

براساس این گزارش، بنعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه و زوران زایف نخست وزیر مقدونیه که بمنظور یک دیدار رسمی در انقره بسر می برد، کنفرانس مطبوعاتی مشترکی ترتیب دادند. ییلدیریم طی سخنانی در اشاره به عملیات شاخه زیتون، گفت، اگر ترکیه از این منطقه حراست نکند، اروپا در ارتباط با بحران مهاجرین و موج ترور خسارت سنگینی را متحمل خواهد شد. متاسفانه اتحادیه اروپا به حد کافی این موضوع را درک نمی کند.

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان " موضع امریکا در سطح قطع روابط رسیده است " می نویسد: حاکان چاووش اوغلو معاون نخست وزیر ترکیه در گفتگو با گزارشگر تی آر تی آجندای روز را مورد ارزیابی قرار داد. چاووش اوغلو در رابطه با اختصاص 300 میلیون دالر به گروه تروریستی پ ی د / پ ک ک در زمینه آموزش و تجهیز این گروه و 250 میلیون دالر به نیروهای محافظ مرزی، گفت، ادامه موضع مذکور امریکا، روابط دو کشور را به سطح انقطاع خواهد رسانید.

" پیام چاووش اوغلو در آستانه دیدار تیلرسون از ترکیه " عنوان خبریست که روزنامه ینی شفق در شماره امروز خود به چاپ رسانده است:

بر اساس این گزارش، مولود چاووش اوغلو وزیرامور خارجه ترکیه در آستانه دیدار رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا از ترکیه، سخنانی حساسی برزبان آورده و گفت، امریکا تعهدات خود را بجای نیاورده است. این روابط یا بهبود می یابد و یا اینکه بطور کامل قطع خواهد شد.

روزنامه وطن در گزارشی تحت عنوان " کشور دیگری از ترکیه هلی کوپتر خریداری خواهد کرد " می نویسد:

 دلفین لورنزانا وزیر دفاع فیلیپین طی سخنانی اظهار داشت، در نظر داریم که برای خرید هلیکوپتر چند منظوره با ترکیه، کوریا، روسیه و چین قرارداد عقد نماییم.

و روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " یک ترک به سمت ریاست جهانی  گلافری GLAFRİ انتخاب شد " می نویسد:

گوکسل گونگور مدیرعمومی شرکت آسان آلومینیوم که در 28 کشور مختلف جهان فعالیت می کند، به صفت رئیس جهانی گلافری GLAFRİ شرکت تولیده کننده فولیو آلومینیوم انتخاب گردید.اخبار مربوطه