فرانسه شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری را محکوم کرد

فرانسه تصمیم اسرائیل برای ساخت بیش از هزار واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد

فرانسه شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری را محکوم کرد

وزارت امور خارجه فرانسه طی بیانیه ای تصمیم اخیر اسرائیل در زمینه اعمار 1100 واحد مسکونی یهودی نشین جدید در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه چنین آمده است:

"محکمه اسرائیل از فلسطینیان خواسته تا الی ماه مارچ اراضی مسکونی خود در 20 شهرک یهودی نشین را جهت اعمار واحدهای مسکونی تخلیه کنند. این اقدام مصادره املاک خصوصی آن‌هاست.

این اقدام دولت اسرائیل خلاف قوانین بین المللی به ویژه قطعنامه شمار 2334 شورای امنیت بوده و تنش در منطقه را افزایش خواهد داد.

همچنین اعمارشهرک‌های یهودی‌نشین مغایر طرح دو دولتی بوده و ممکن است تلاش‌ها برای صلحی عادلانه و دائمی در منطقه را به پایان برساند".

اسرائیل چهارشنبه گذشته اعمار بیش از 1122 واحد مسکونی یهودی نشین جدید در 20 شهرک یهودی نشین در مناطق مختلف کرانه باختری را به تصویب رسانید.

گفتنی است بیت المقدس شرقی و کرانه باختری از سال 1967 تاکنون تحت اشغال اسرائیل قرار دارد. در بیت المقدس شرقی اشغالی 200 هزار شهرک‌ نشین یهودی و در کرانه باختری نیز 400 هزار شهرک‌ نشین یهودی ساکن هستند.اخبار مربوطه