جنرال آقار اظهار داشت که اجازه نخواهیم داد حتی یک قطره خون شهیدانمان پایمال شود

جنرال آقار اظهار داشت که اجازه نخواهیم داد حتی یک قطره خون شهدای مان پایمال شود

orgeneral akar hatay1.jpg

 

رئیس لوی درستیز والی عمومی اردوی تورکیه هنگام بررسی از روند عملیات شاخه زیتون در عفرین اعلام کرد که نخواهند گذاشت حتی یک قطره خون شهیدان و جانبازان‌ کشور پایمال شود.

جنرال خلوصی آقار، رئیس لوی درستیز والی عمومی اوردوی کشور همراه  با جنرال یشرگولر، قوماندان نیروی زمینی و جنرال حسن کوچک آق ‌یوز، قوماندان نیروی هوایی تورکیه با سفر به ختای روند عملیات شاخه زیتون در عفرین را بررسی کرد.

براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی لوی درستیز والی عمومی اردوی تورکیه، خلوصی آقار طی سخنانی در جمع خبرنگاران هنگام این بررسی اعلام کرد: قطعا اجازه نخواهیم داد حتی یک قطره خون شهیدان و جانبازان‌مان پایمال شود و در این چارچوب مبارزه ما با گروه‌های تروریستی در منطقه تا ریشه‌کنی کامل آنها ادامه خواهد داشت.

او اظهار داشت: با وجود اینکه تروریست‌ها آگاهانه لباس غیرنظامی میپوشند، جان غیرنظامیان را نادیده میگیرند و از تعداد زیادی خانه در محله‌های مسکونی به عنوان پناهگاه و موضع مستحکم استفاده میکنند، هرگونه تدابیر و حساسیت لازم برای آسیب ندیدن افراد بیگناه و غیرنظامیان در منطقه را اتخاذ میکنیم. ازدیدگاه ما، افرادبیگناه وغیرنظامیان درهرشرایطی  ازتعرض مصئون هستند.

رئیس لوی درستیز والی عمومی اردوی تورکیه همچنین ضمن ابراز اینکه به موفقیت‌های تمامی پرسونل شرکت کننده در عملیات شاخه زیتون در مراحل بعدی معتقد هستند، به خاطر قهرمانی و فدآقاری‌شان را به آنها تبریک گفت.

لازم به ذکر است که عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح تورکیه برای ریشه کنی کامل تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در عفرین سوریه از تاریخ 20 جنوری 2018 تاکنون به طور موفقیت‌آمیز ادامه دارد.

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با ترورریزم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.اخبار مربوطه