رونالدو برای پنجمین بار توپ طلای جهان را به دست آورد

جایزه بهترین فوتبالیست مرد سال 2017 به کریستیانو رونالدو ستاره پرتگالی تیم فوتبال رئال مادرید رسید

رونالدو برای پنجمین بار توپ طلای جهان را به دست آورد

جایزه بهترین فوتبالیست مرد سال 2017 به کریستیانو رونالدو ستاره پرتگالی تیم فوتبال رئال مادرید رسید.

در مراسمی که از طرف مجله فرانس فوتبال در برج ایفل فرانسه برگزار شد، کریستیانو رونالدو، بازیکن پرتگالی رئال مادرید اسپانیا، به صفت بهترین بازیکن مرد فوتبال جهان در سال 2017 انتخاب و توپ طلا را از آن خود کرد.

رونالدو پیش از این در سال‌های 2008، 2013، 2014 و 2016 نیز موفق به کسب این افتخار شده بود و امشب برای پنجمین بار عنوان بهترین بازیکن جهان را به نام خود ثبت کند.

وی با کسب پنجمین توپ طلای دوران ورزشی خود توانست به ریکارد لیونل مسی بازیکن آرجنتاینی تیم بارسیلونا که وی نیز پنج بار عنوان برترین بازیکن فوتبال جهان را به دست آورده است، دست یابد.

رونالدو با کسب این جایزه بالاتر از دو نامزد دیگر برترین فوتبالیست سال جهان یعنی مسی و نیمار ستاره برازیلی تیم فوتبال پاری سن ژرمن فرانسه قرار گرفت.

رونالدو در سال 2017 همراه با تیم رئال مادرید موفق به کسب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، سوپر جام اروپا، لالیگا و سوپرجام اسپانیا شده بود.

گفتنی است جایزه "توپ طلا" که بین سالهای 1956 تا 2009 توسط مجله فرانس فوتبال و جایزه "بهترین بازیکن" سال جهان که طی سالهای 1991تا 2009 از سوی فیفا اعطا می شدند، در سال 2010 با نام "توپ طلای فیفا" ادغام شدند. اما در تصمیمی مشترک که از سوی فیفا و نشریه فرانس فوتبال در سال 2016 اتخاذ شد، اهدای توپ طلا به بازیکن برتر سال به نشریه فرانسوی فرانس فوتبال واگذار شد.اخبار مربوطه