دورویی بعضی از کشورها تاسف ‌باراست

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: ما از دورویی بعضی از کشورهای متحد خود به شدت ناراضی هستیم

دورویی بعضی از کشورها تاسف ‌باراست

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی برای روسای دفاترولایت حزب عدالت و توسعه در انقره اظهار داشت: ما از دورویی بعضی از کشورهای متحد خود به شدت ناراضی هستیم.

رئیس جمهور ترکیه در این دیدار همچنین اظهار داشت:

همانطوری که کسانی که در این روزهای سخت در کنار ما بودند را فراموش نخواهیم کرد، آنهایی را که مدام در تلاش چقوری کندن در زیر پای ما بودند را نیز فراموش نخواهیم کرد. ما به خوبی میدانیم که در روابط بین کشورها نمیتوان دوستی و یا دشمنی مطلق اتخاذ کرد.

ما از دورویی برخی از کشورهای متحد خود به شدت ناراضی هستیم. وقتی با ما ملاقات میکنند هر گونه وعده و وعید میدهند اما کارهای زشتی که از پشت سر ما انجام میدهند را نیز پنهان نمیکنند. دیگر امکان پنهان کردن این خیانت ها وجود ندارد.

هر روز با وضعیت، حمله و روش‌های جدیدی روبرو میشویم. بخشی از این حملات برای دور کردن توجه و تمرکز ما از تحولات حساس منطقه صورت میگیرد. کسانی که موفق به تحت فشار قرار دادن ترکیه با استفاده از گروه های تروریستی فتو و پ.ک.ک نمیشوند، خودشان به طور مستقیم وارد میدان شده اند.

کسانی که سالها ما را به عدم مبارزه مناسب با گروه‌های تروریستی متهم کرده‌اند، اکنون تلاش میکنند شانه به شانه این گروه ها، منطقه را سازماندهی کنند. کسانی که میگویند بزرگترین هدف شان مبارزه با داعش است، اکنون برای مبارزه با این گروه، با تروریست های پ.ی.د و ی.پ.گ همکاری میکنند

گفته بودیم که " ممکن است شبی ناگهان خواهیم آمد"، دیدید که نیروهای مسلح ما دیشب به همراه اردوی آزاد سوریه عملیاتی را در ادلب شروع کردند.

ولایت ادلب سوریه هم مرز با ترکیه است. به همین علت باید تدابیر لازم را اتخاذ کنیم. هیچ کس نمیتواند به ما بگوید که "چرا این کار را انجام می دهید". ما به دلیل وجود 911 کیلومتر مرز مشترک با سوریه، همواره در معرض تهدید و تجاوز قرار داریم. هیچ کس نمیتواند به ما بگوید "چرا این را این گونه انجام دادید".اخبار مربوطه