ارائه اسناد مربوط به طرح آزادی ویزه از سوی تورکیه به اتحادیه اروپا

فاروق قیماقچی نماینده دایمی تورکیه در اتحادیه اروپا اسناد و ضمیمه های طرح مربوط به آزادی ویزه را به " Frans Timmermans " معاون اول کمیسیون اتحادیه اروپا ارائه کرد

ارائه اسناد مربوط به طرح آزادی ویزه از سوی تورکیه به اتحادیه اروپا

فاروق قیماقچی نماینده دایمی تورکیه در اتحادیه اروپا اسناد و ضمیمه های طرح مربوط به آزادی ویزه را به " Frans Timmermans " معاون اول کمیسیون اتحادیه اروپا ارائه کرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از منابع دپیلماتیک فاروق قیماقچی اسناد و ضمیمه های مربوط به طرح آزادی ویزه را در حاشیه تماس های خود در استرازبورگ در اختیار " Frans Timmermans " قرار داده است.

وی در این دیدار ضمن اشاره به اینکه برای پیشرفت و نتیجه گیری از این فعالیت ها کمیسیون اتحادیه اروپا بایستی از تورکیه حمایت کند اعلام داشت : تورکیه با دریافت اشاره ای مثبت از کمیسیون به فعالیت های خود در این راستا ادامه خواهد داد.

معاون اول کمیسیون اتحادیه اروپا نیز ضمن اشاره به اینکه کارشناسان بالفور به فعالیت در این زمینه آغاز خواهند کرد پیام سپاسگزاری به مولود چاووش اوغلو وزیر امورخارجه تورکیه ارسال کرد.

چاووش اوغلو دیروز در یک برنامه تلویزیونی گفته بود تورکیه از 72 معیاری که برای آزادی مقررات ویزه بایستی آنها را رعایت کند به 67 معیار تحقق بخشیده است. حال آنکه به نظر اتحادیه اروپا تورکیه تنها به 65 معیار جامه عمل پوشانده است.

وزیر امورخارجه تورکیه همچنین تاکید کرد: ما 72 معیار را بجای آوردیم. از وقتی که نامه خود را به اتحادیه اروپا رساندیم این طرف دیگر مسئله است که باید اقدام کند. با همکاری آنها باید بالفور این روند را به اتمام رسانده و از آن نتیجه گیری کنیم.اخبار مربوطه