تورکیه به حملات ناجوانمردانه در مساجد متعلق به ترکها در کشور آلمان واکنش نشان داد

تورکیه اعلام کرد، اخیرا افزایش حملات قشر نژاد پرست و ضد اسلام و سازمان تروریستی پ ک ک برعلیه مساجد ترک در آلمان با نگرانی مورد تعقیب قرار دارد

تورکیه به حملات ناجوانمردانه در مساجد متعلق به ترکها در کشور آلمان واکنش نشان داد

در بیانیه منتشره وزارت امور خارجه تورکیه آمده است، با تاسف و تاثر فراوان خبر حملات اخیر به دو مسجد متعلق به ترکها در شهر برلین و قصبه لوففین ام نیکار Lauffen am Neckar آلمان را دریافت کردیم.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه عدم وجود تلفات جانی در این حملات مایه تسلی خاطر است آمده است، مسئولیت حمله ای که با کوکتایل مولوتوف شب 9 مارچ بر مسجد شهر لوففین ام نیکار Lauffen am Neckar ترتیب یافت، را حامیان سازمان تروریستی پ ک ک بر عهده گرفته اند ولی فاعلین حمله به مسجدی در برلین هنوز مشخص نشده است.

در این بیانیه آمده است: افزایش اخیر حملات قشر نژاد پرست و ضد اسلام و سازمان تروریستی پ ک  بر علیه مساجد ترک در آلمان را با نگرانی تعقیب مینماییم. قبول مسئولیت حمله به مسجد شهر لوففین ام نیکار Lauffen am Neckar توسط سازمان تروریستی پ ک ک و بیانیه های این سازمان تجزیه طلب در راستای ادامه این گونه حملات، یکبار دیگر چهره واقعی پ ک ک را نمایان ساخته است. یکبار دیگر به هشدارمان در راستای عدم نشان دادن مسامحه به این سازمان تررویستی تاکید میکنیم.

در این بیانیه همچنین آمده است، از مقامات آلمانی انتظار مجازات هر چه سریعتر فاعلین این حملات و اتخاذ تدابیر لازمه جهت عدم تکرار چنین حوادثی را داریم.اخبار مربوطه