روابط تجاری تورکیه و آمریکا تقویت خواهد شد

رئیس‌جمهور رجب طیب اردوغان در دیدار باروسای نمایندگی شرکت‌های آمریکایی فعال در تورکیه تاکید کرد روابط کاری دو کشور علی‌رغم همه یی اختلاف طرفین، تقویت خواهد یافت

روابط تجاری تورکیه و آمریکا تقویت خواهد شد

رئیس‌جمهور رجب طیب اردوغان در دیدار باروسای نمایندگی شرکت‌های آمریکایی فعال در تورکیه تاکید کرد روابط کاری دو کشور علی‌رغم همه یی اختلاف طرفین، تقویت خواهد یافت.

رئیس‌جمهوررجب طیب اردوغان دردیداربا روسای نمایندگی‌ شرکت‌های آمریکایی فعال در تورکیه در مجمتع قصر ریاست‌جمهوری انقره گفت: علی‌رغم همه یی اختلافات موجود، روابط تجاری‌ ما با آمریکا از طریق سرمایه گذاری و تجارت تقویت خواهد شد.

وی با بیان اینکه همچو نشست‌ها باعث پیدایش امکان آشنایی نزدیک با دیدگاه‌های طرفین را فراهم خواهد ساخت، تصریح کرد

"موفقیت اقتصادی و توسعه تورکیه طی 16 سال اخیر، به دلیل تاکید بر اصلاحات بوده است. اصلاحات برای ما اقدامی مقطعی نبوده و پس از این نیز نخواهد بود، بلکه آن را دائمی و پویا می‌دانیم. درهای ما همواره به روی شما باز است. با انتخابات 24 جون سیستم جدید سیاسی در تورکیه برای پایان دادن به مشکلات بروکراتیک آغاز شد. هدف این سیستم افزایش تاثیرگذاری، بهره ‌مندی و همکاری است".

گفتنی است این نشست دو ساعت و 40 دقیقه طول کشید و مصطفی وارناق، وزیر صنعت و تکنالوژی و رخسار پکجان، وزیر تجارت تورکیه نیز در آن حضور داشتند.اخبار مربوطه