جهان ورزش - تیم فوتبال بشیکتاش به عنوان قهرمانی سوپر لیگ دست یافت

رئال مادرید برای 12 امین بار جام لیگ قهرمانان اروپا را به موزه خود برد

جهان ورزش - تیم فوتبال بشیکتاش به عنوان قهرمانی سوپر لیگ دست یافت

 

رشته های ورزشی تنیس و فوتبال همچنان در کانون توجه ورزش دوستان قرار دارند. در حالیکه تورنمنت تنیس آزاد فرانسه و یا رولند گروس ادامه دارد، لیگ قهرمانان اروپا با بازی فینال به اوج رسیده و تیم فوتبال رئال مادرید برای 12 امین بار جام را به موزه خود برد.

هیجان فوتبال به مسابقه فینال لیگ قهرمانان اروپا متمرکز شد. فینال این لیگ تیمهای یوونتوس و رئال مادرید را رو در روی هم قرار داد. دوستداران فوتبال با کنجکاوی در انتظار این بازی بسر برده و در مورد اینکه کدام یک از دو تیم مذکور پیروز خواهد شد، به مباحثه می پرداختند. در یک طرف رئال مادرید یعنی تیمی که بیشترین گل را به ثمر رسانده است، قرار داشته و در مقابلش یوونتوس که کمترین گل را خورده است، ایستاده بود. در این بازی که بعنوان جنگ ستارگان ارزیابی می شد، رئال مادرید با نتیجه 4 بر 1 پیروز شده و عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را بدست آورد. رئال مادرید اولین صاحب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان می باشد که برای اولین بار در سال 1956 برگزار شده و در آن تاریخ جام باشگاههای قهرمان نام داشت.... و با شکست دادن یوونتوس، برای 12 امین بار جام را بدست آورده و به موفقیت بزرگی رقم زد. رئال مادرید که سال گذشته نیز این جام را بدست آورده بود، موفقیت کسب دو بار پی در پی جام را نیز نشان داد. از سوی دیگر رونالدو بازیکن ستاره این تیم با انداختن دو گل به یوونتوس، شمار گلهای خود را به 600 افزایش داد.

در این میان یوونتوس نیز برای 7 امین بار در بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده و با ناامیدی به اتاق رختکن رفت. این شکست در مطبوعات ایتالیا بازتاب وسیعی یافت.

در تورنمنت تنیس آزاد رولند گروس نتایج جالبی شکل گرفت. در این چهارچوب تنیسورهای معروفی چون سامانتا استوسور، گاربینا موگوروزا و ونوس ویلیامز در مقابل رقبای خود شکست خورده و حذف شدند. یعنی تنیسورهای مذکور حق راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی رولند گروس 2017 را از دست دادند.

در مردان، تنیسورهای معروف در صعود به دور بالاتر سختی نمی کشند. بطوریکه اندی ماری، اِستن واورینکا، نوواک جوکوویچ و رافائل نادال در راه فینال پیش می روند.... نبود راجر فدِرِر، سرنا ویلیامز و شاراپووا در این تورنمنت، برای دوستداران تنیس بد شانسی می باشد.

مسابقات دوچرخه سواری فرانسه که یکی از مهمترین برنامه های ورزشی اروپا می باشد، در اول ماه ژوئیه در شهر دوسلدورف آلمان آغاز خواهد شد. مسابقات 20 مرحله ای مذکور در 23 ام ژوئیه با مسابقه " مقابله با زمان " در پاریس به پایان خواهد رسید.

خبر دیگر از جهان دوچرخه سواری در رابطه با اِدی مَرکس می باشد. ادی مرکس چهره افسانوی ورزش، تنها دوچرخه سواری ست که 5 بار در تورنمنت دوچرخه سواری فرانسه به عنوان قهرمانی دست یافته است. تورنمنت دوچرخه سواری فرانسه در سال 2019 ، بمنظور گرامیداشت یاد مرکس از بروکسل پایتخت بلژیک که زادگاه وی می باشد، آغاز خواهد شد.

سری فینال لیگ بسکتبال ان بی ای آغاز شد. در اولین بازی سری، تیم گلدن استیت واریرز تیم کلیولند کاوالیرز را 113 بر 91 شکست داده و 0 – 1 پیش افتاد.

تیم فوتبال بشیکتاش قهرمان سوپر لیگ ترکیه شد. این تیم یک هفته مانده به پایان لیگ تیمهای غازی آنتپ اسپور و عثمانلی اسپور را شکست داده و جام قهرمانی را بدست آورد. بشیکتاش در لیگ، دو بار متوالی و در مجموع 15 بار به عنوان قهرمانی دست یافته است.

تیمهای چایکور ریزه اسپور، غازی آنتپ اسپور و آدانا اسپور به لیگ اول فدراسیون فوتبال ترکیه افتاده و تیمهای سیواس اسپور، مالاتیا اسپور جدید و گوزتپه نیز به سوپر لیگ راه یافتند.خبرهای مرتبط