TRT رادیو

رادیو TRT

رادی


تکنولوژیک در کشورمان شکایت می کنیم. ولی در خصوص رادیو این موضوع برعکس است. داستان رادیوی ترکیه در ششم می 1972، تقریبا همزمان با دیگر نقاط جهان آغاز شد و با تاسیس سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه، تی آر تی، در اول می 1964 نیز پیشرفت بزرگی قید گردید. تمای رادیوهای تی آر تی با تکیه بر اصول بی طرفانه و احساس مسئولیت در قبال جامعه و با کاربرد صحیح و درست زبان ترکی، با برنامه هایی با محتوای خبری، علمی، آموزشی، فرهنگی، موسیقی و سرگرمی، صدای خود را هر گوشه از کشور و هر قشری از جامعه می رسانند.

تی آر تی ترکیه با رادیو های رادیو-یک، رادیو-دو(تی آر تی-اف ام)،رادیو-سه، رادیو-چهار، رادیوی پنج منطقه (آنتالیا، چوکوراوا، گاپ-دیاربکر، ارضرونم و ترابزون)، و رادیو تی آر تی-نغمه برای دوستدارن موسیقی سنتی ترک، رادیو تی آرتی-تورکو برای علاقه مندان به ترانه های محلی، تی آر تی رادیو خبر و رادیوهای برون مرزی رادیو صدای ترکیه به 32 زبان و رادیو اروپا-اف ام، در ترکیه و سراسر جهان به پخش برنامه می پردازد.

RADYO 1

رادیو- یک کانال آموزشی، فرهنگی و خبری است. این کانال برای تمامی علاقه مندان به علم و آموختن به طور 24 ساعته برنامه پخش می کند. دسترسی به این کانال دارای صدها فرستنده استریو در سراسر ترکیه و از طریق ماهواره و اینترنت نیز در سراسر جهان امکان پذیر می باشد. رادیو-یک تی آر تی، برنامه هایی با مضمون علم، هنر، ادبیات، تئاتر، ورزش، محیط زیست، اقتصاد و اخبار دنیای هنر پخش می کند. این کانال اخبار را به طور صحیح، بی طرفانه و فوری در اختیار شنوندگانش قرار می دهد. شبکه رادیو-یک از سال 1927 تاکنون در هرجایی که رادیو داشته باشد همراه شماست.

RADYO 2 (TRT FM)

این رادیو به طور 24 ساعته به پخش برنامه هایی نشاط آور و هیجان انگیز و نیز ترانه های درخواستی می پردازد. با صدها فرستنده استریو، 99.9 % از ترکیه را تحت پوشش قرار داده و در سراسر جهان نیز از طریق ماهواره و اینترنت قابل دسترسی است. رادیو-دو همراه و همراز شماست. با تی آرتی-اف ام دوردست ها نزدیک می شود.

RADYO 3

این رادیو با پخش ترانه هایی از الویس پرسلی گرفته تا جوآن بیز، از فرانک سیناترا تا چایکوسکی و از موزات تا سارا ووگان، و گلچینی از زیباترین آثار موسیقی، تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است. این رادیو به طور 24 ساعته و به طور استریو برنامه پخش می کند. در جای جای ترکیه و نیز هر نقطه ای از جهان می توان از طریق اینترنت و ماهواره به آن دسترسی پیدا کرد. رادیو-سه تی آرتی،رادیوی موسیقی.

RADYO-4

گلچینی از ترانه های دلنشین موسیقی سنتی و موسیقی محلی ترک را می توان از این رادیو شنید. ترانه های محلی آناتولی، پیشروها و درآمد ها، ترانه های عاشقانه و سمائی ها را می توان از این رادیو گوش داد. اساتید شعر و ساز نامی ترکیه همگی در این کانال به اجرای برنامه می پردازند. رادیو-چهار که به طور 24 ساعته برنامه پخش می کند، در سراسر ترکیه و جهان نیز از طریق اینترنت و ماهواره قابل دسترسی است. رادیو-چهار تی آر تی، نقطه پایان حسرت ها.


TRT TÜRKÜ

این رادیو که از اول جولای 2009 آغاز بکار کرده است، با فرستنده های اف ام، و از طریق اینترنت و ماهواره به دوستدارن ترانه های محلی برنامه پخش می کند. رادیو-تورکو که با هدف افزایش علاقه شنوندگان به موسیقی محلی ترک گشایش یافته است، به طور 24 ساعته، آثار نمونه و برتر این سبک موسیقی را برای دوستدارانشان پخش می کند. این رادیو علاوه بر اینکه به آثاری از موسیقی محلی ترک که میراث مشترک و ارزشمندمان به شمار می رود جای داده شده، سهم بسزایی در زنده نگه داشتن و اشاعه فرهنگ ملی مان دارد.


TRT Nağme

رادیو تی آر تی-نغمه که در ششم می 2009 گشایش یافته، با فرستنده های اف ام و از طریق ماهواره و اینترنت آثاری از ترانه های موسیقی سنتی ترک را برای شنوندگان اجرا می کند. این کانال به طور 24 ساعته به پخش برنامه می پردازد. نمونه های دلنشین قدیمی و جدید ی از موسیقی سنتی ترک را می توان از این رادیو شنید.


TRT Radyo Haber

رادیو خبر تی آر تی، مهمترین اخبار روز جهان و تفسیر حوادث را برای علاقه مندان پخش می کند. این رادیو به طور 24 ساعته به پخش همزمان اخبار کانال های تلویزیونی تی آر تی یک، تی آر تی ترک و تی آر تی خبر می پردازد. علاقه مندان به اخبار و رویدادهای مهم روز می توانند از طریق اینترنت و ماهواره نیز به این کانال دسترسی پیدا کنند.


رادیو صدای ترکیه

از رادیوی موج کوتاه آنکارا به رادیو صدای ترکیه... رادیو صدای ترکیه از بیش از 70 سال گذشته تاکنون به اقصی نقاط جهان برنامه پخش می کند. محتوای برنامه های این رادیو، اخبار، ورزش، فرهنگی-هنری، موسیقی، و سرگرمی می باشد. رادیو صدای ترکیه پیوند ناگسستنی هموطنان مقیم خارج از کشور و هم نژادانمان در جهان با ترکیه و فرهنگ ترک است. این رادیو همراز و همراه و شریک غم و شادی ترک های خارج از کشور است. به برنامه های این رادیو می توان از موج کوتاه، ماهواره و اینترنت و به طور 24 ساعته دسترسی پیدا کرد. در هر کجای دنیا که باشید، با رادیو صدای ترکیه باشید.


Radyo 6

رادیو-شش به زبان کردی، با هدف تقویت وحدت و اتحاد ملی در ترکیه، شنوندگان از هر گروه سنی را مورد خطاب قرار می دهد. این رادیو که در اول می 2009 آغاز بکار کرده است، صدای خود را به منطقه جنوبغرب آناتولی می رساند. رادیو-شش ضمن تقویت پیوند بین حکومت و مردم منطقه، تاثیر مثبتی در روابط بین المللی ترکیه دارد.


TRT Avrupa FM

این رادیو به پخش برنامه هایی با مضمون خاطرات خوش زندگی، داستان مهاجرت ها، حکایات موفقیت ها، ارزشهای کشورمان و موسیقی و نیز برنامه جذاب “Biz bize benzeriz" که داستان هموطنانمان در چهار گوشه جهان را به اطلاع شنوندگان می رساند، می پردازد. رادیو اروپا-اف ام برای جوانان و کسانی علیرغم گذشت زمان هنوز جوان می باشند، برنامه های ویژه موسیقی و صحبت نیز پخش می کند. این رادیو از طریق اینترنت و ماهواره نیز بین ساعات 9:00 الی 18:00 همراه با شنوندگان است. برای درخواست ترانه های محبوبتان و تقدیم آنها به دوستدارانتان و نیز انتقال نظرات و پیشنهادات خود می توانید با رادیو اروپا-اف ام از طریق سایت اینترنتی http://www.trt.net.tr/radyo/radyoanasayfa.aspxارتباط برقرار کنید.

// <!--[CDATA[ /* * * CONFIGURATION VARIABLES: EDIT BEFORE PASTING INTO YOUR WEBPAGE * * */ var disqus_shortname = 'trtpersian'; // required: replace example with your forum shortname var disqus_developer = 1; /* * * DON'T EDIT BELOW THIS LINE * * */ (function() { var dsq = document.createElement('script'); dsq.type = 'text/javascript'; dsq.async = true; dsq.src = 'http://' + disqus_shortname + '.disqus.com/embed.js'; (document.getElementsByTagName('head')[0] || document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(dsq); })(); // ]]-->

رادیو TRT

رادیو

رادیو TRT