واکنش کشورهای آفریقایی به اظهارات توهین آمیز و نژادپرستانه ترامپ

نمایندگان 54 کشور آفریقا در سازمان ملل، اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر علیه برخی از مهاجرین کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی را به شدت محکوم کرده و خواستار عذرخواهی وی شدند

واکنش کشورهای آفریقایی به اظهارات توهین آمیز و نژادپرستانه ترامپ

نمایندگان 54 کشور آفریقا در سازمان ملل، اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر علیه برخی از مهاجرین کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی را به شدت محکوم کرده و خواستار عذرخواهی وی شدند.

سفرای 54 کشور عضو گروه آفریقا در سازمان ملل در پی اظهارات توهین آمیز و نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نیویورک تشکیل جلسه فوری داد.

در بیانیه پایانی منتشر شده در پی این نشست که در مقر این سازمان برگزار شد، از اظهارات ترامپ ابراز انزجار شد. سفیران آفریقا از ترامپ خواستند از اظهارات نژادپرستانه‌ی خود عذرخواهی کند و حرف‌های خود را پس بگیرد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه "افزایش تمایل به توهین به آفریقایی ها به علت رنگ پوستشان در سازمانهای ایالات متحده آمریکا" بسیار نگران کننده میباشد، آمده است، آفریقایی ها با مردمان کشورهایی نظیر هائیتی که با این توهین مواجه میشوند، همبستگی دارند.

در این بیانیه ضمن درخواست از ترامپ جهت عذرخواهی و پس گرفتن اظهارات خود، از آمریکایی هایی که ترامپ را محکوم کرده اند نیز سپاسگزاری شد.

از سوی دیگر، سفیران آمریکا در بسیاری از کشورهای آفریقایی از جمله سنگال و بوتسوانا به علت اظهارات نژادپرستانه و توهین آمیز ترامپ به وزارت امور خارجه این کشور فراخوانده شدند.خبرهای مرتبط