کمک نظامی پنتاگون به عناصر تروریستی " PYD/PKK "

وزارت دفاع آمریکا در بودجه دفاعی سال 2019 خواهان تامین سلاح و مهمات برای نیروی شبه نظامی 60-65 هزار نفره از جمله تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د در سوریه شد

کمک نظامی پنتاگون به عناصر تروریستی " PYD/PKK "

شواهد امر حاکی است که وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) درخواست واگذاری سلاح و مهمات نظامی به یک گروه 60 الی 65 نفره منسوب به سازمان تروریستی و تجزیه طلب " PYD/PKK " در سوریه از بودجه سال مالی 2019 نموده است.

خبرگزاری آناطولی به سند حاوی جزئیات بودجه اختصاصی برای عملیات احتمالی فرا مرزی که بعنوان " صندوق جنگی " در چهارچوب بودجه دفاعی سال مالی 2019 آمریکا در نظر گرفته شده، دست یافت.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) در بودجه درخواستی سال 2019 ارائه شده به کنگره این کشور درچارچوب مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه، خواستار حمایت تسلیحاتی از یک نیروی شبه نظامی 60-65 هزار نفره از جمله تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د شده است.

در این بودجه همچنین 250 میلیون دلار نیز برای گروه‌های موسوم به «نیروی امنیت مرزی» درخواست شده است.
طبق این اسناد با عنوان " بودجه مالی 2019 دربرگیرنده عملیات نظامی برون مرزی احتمالی :  انگیزه های صندوق بر علیه داعش آموزش بده و مجهز کن " ایالات متحده آمریکا برای سی هزار تن از شبه نظامیان حاضر در درگیر‌ی‌های منطقه «دره فرات الاوسط» و 35 هزار شبه نظامی دیگر نیز برای تامین امنیت مناطق آزاد شده از دست داعش، درخواست بودجه کرده است. این بودجه برای آموزش و تجهیز شبه نظامیان مذکور به منظور تامین امنیت مناطق آزاد شده و محافظت از آنها خواهد بود.

همچنین 162.6 میلیون دلار از 300 میلیون دلار مذکور به صورت مستقیم برای تامین انواع سلاح و مهمات اختصاص یافته و 59 میلیون دلار دیگر نیز به منظور تامین خودروهای جنگی و زرهی، 101.5 میلیون دلار بودجه برای عملیات های پشتیبانی، 28 میلیون دلار برای انتقال و استقرار نظامیان و شبه نظامیان و 8 میلیون دلار نیز برای لوازم ضروری در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر 250 میلیون دلار برای تامین امنیت مرزی عراق و سوریه درخواست شده است.خبرهای مرتبط