موگرینی: در مورد تحریمات جدیدی بر علیه ایران رایزنی نخواهد شد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  اعلام کرد که در  نشست شورای روابط خارجی اروپا درباره تحریم های جدید علیه ایران بحث و رایزنی نخواهد شد

موگرینی: در مورد تحریمات جدیدی بر علیه ایران رایزنی نخواهد شد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  اعلام کرد که در  نشست شورای روابط خارجی اروپا درباره تحریم های جدید علیه ایران بحث و رایزنی نخواهد شد.

موگرینی قبل از برگزاری این نشست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد موضوعات سوریه، روسیه، ایران و بالکان غربی دستور کار اصلی این نشست را تشکیل خواهد داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه در جریان این نشست موضع 28 کشور عضو در برابر استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه تایید خواهد شد، از انجام آمادگی ها در خصوص برگزاری کنفرانس سوریه رد تاریخ 24-25 آوریل در بروکسل خبر داد.

فدریکا موگرینی، با اشاره به اینکه خواستار حمایت کامل از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در این نشست است، گفت : ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا اطمینان یابیم که اجرای برجام ادامه خواهد یافت.

موگرینی در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خارج شدن از برجام ضمن تاکید به اهمیت پایبندی طرفین به توافق کفت که در تلاش متقاعد ساختن دوستان آمریکایی مان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در جریان این نشست موضوع روسیه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت، از بررسی روند عضویت کشورهای بالکان غربی در اتحادیه اروپا خبر داد.  


برچسب ها: برجام , ایران , موگرینی

خبرهای مرتبط