ترکیه بدون اعمال هیچ گونه نژاد پرستی و افراطی گرایی از 3 میلیون پناهجو میزبانی می کند

نماینده سوئد در پارلمان اروپا : ترکیه بدون اعمال هیچ گونه نژاد پرستی و افراطی گرایی از 3 میلیون پناهجو میزبانی می کند

ترکیه بدون اعمال هیچ گونه نژاد پرستی و افراطی گرایی از 3 میلیون پناهجو میزبانی می کند

آنا ماریا کوراززا بیلدت، نماینده سوئد در پارلمان اروپا (AP) طی گفتگویی با خبرگزاری آناتولی در استکهلم پایتخت سوئد اظهار داشت: دیدیم که ترکیه بدون اعمال هیچ گونه نژاد پرستی و افراطی گرایی از 3 میلیون پناهجو میزبانی می کند. سخاوتمندی و انسان دوستی مردم ترک که به یاری انسانهای بی نیاز شتافتند را شاهد بوده ام.

وی ضمن بیان اینکه ترکیه و ملت ترک را بسیار دوست دارد افزود: «ترکیه که کشوری بسیار زیبا و محتشم است را دوست دارم. در خلال چندین سفری که به ترکیه داشتم با انسانها و زنان ارزشمندی در این کشور آشنا شدم. با فرهنگ بسیار غنی آشنا شدم و شیرینی باقلوا را بسیار پسندیدم.

رئیس گروه دوستی ترکیه در پارلمان اروپا بودم. مرتبا به ترکیه سفر می کنم. تنها به شهرهای انکارا و استانبول سفر نمی کنم. در سفرم به شهرهای غازی عنتب و نیزیپ شاهد بودم که ترکیه بدون اعمال هیچ گونه نژاد پرستی و افراطی گرایی از 3 میلیون پناهجو میزبانی می کند.

در اصل همه چیز کامل و تمام نبود ولی به طور کلی سیاست ترکیه در زمینه پذیرش و میزبانی از پناهجویان بسیار موفق است.

همکاریهای مشترک بسیاری بین ترکیه و اتحادیه اروپا وجود دارد. مانند اتحادیه گمرکی، مبارزه با تروریسم.

ترکیه در زمینه مسايل مختلفی از جمله تجارت٬ مهاجرت و انرژی به مثابه دوازده اتحادیه اروپا در خاورمیانه بوده و یک شریک کلیدی برای اروپا محسوب می شود.همکاری و گفتگو بین ترکیه و اتحادیه اروپا باید ادامه داشته باشد.

خبرگزاری آناطولی خبرهای مرتبط