امیرخان: اگر بتوانم بعد ناشناخته ای از گاندی را در یک فیلم منعکس کنم، این کار را انجام می دهم

امیر خان: یک داستان خوب، باعث اتصال مردم به یکدیگر می شود

امیرخان: اگر بتوانم بعد ناشناخته ای از گاندی را در یک فیلم منعکس کنم، این کار را انجام می دهم

امیر خان بازیگر، کارگردان و تهیه کننده هندوستانی، در مرکز سینما و تلویزیون سامی شکراوغلو واقع در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان در استانبول با دانشجویان دیدار و گفتگو کرد.

وی که بنا به دعوت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و با هدف معرفی فیلم جدید خود با نام "راز سوپراستار" به استانبول آمده است، با استقبال جوانان که اکثریت آنها را دانشجویان سینما و تلویزیون تشکیل می دادند، مواجه شد.

امیر خان در این دیدار اظهار داشت که از مصاحبت با  جوانان بسیار خوشحال است.

امیر خان در معرفی خود گفت: "من در یک خانواده هنرمند در زمینه سینما متولد شد. پدر من یک تهیه کننده بود، عمویم هم تهیه کننده هم کارگردان بود. در اطراف من پیوسته در مورد فیلم بحث می شد. در واقع من در حالی که از سویی بزرگ می شدم، از سوی دیگر نیز در زمینه فیلم و فیلم سازی چیزهایی می آموختم. وقتی که فیلمنامه نویس ها نزد پدرم آمده و فیلم های خود را توضیح می دادند، من د گوشه ای نشسته و به همه آنها گوش می دادم. وقتی 15 ساله شدم، صدها داستان گوش کرده بودم. اما در آن زمان نمی دانستم که اینها آموزش من در زمینه سینما است. "

خان تجربه خود را در صنعت سینما را بدین شرح توصیف کرد:

بعنوان اولین تجربه یکی از دوستانم از من خواست که به عنوان بازیکن و کادر فنی در فیلم کوتاه وی جای بگیرم. بعنوان اولین تجربه رسمی نیز بعنوان دستیار کارگردان در فیلم عمویم ایفای وظیفه کردم. از اتاق تدوین خیلی خوشم آمد. اتاق تدوین باعث شد تا اشتباهاتم را ببینم. 30 سال است که من بخشی از این دنیای شگفت انگیز هستم. دنیایی بسیار با ارزش برای من که تعریف احساسات آن وصف ناپذیر است. امیدوارم صنعت سینما شما را نیز همانند من خوشحال کند.

امیرخان در پاسخ به سوالات دانش جویان با تاکید بر اینکه جهان سینما را بعنوان جهان رقابتی ارزیابی نمی کند، گفت: یک داستان خوب متعلق به کدام کشور باشد، مهم نیست. درسته آمریکا در این زمینه پیشتاز است، اما سرمایه گذاری و تحقیقات خوبی در این زمینه انجام دادند. چیزهای زیادی است که باید از آنها یاد بگیریم. من فیلم های خودم را نیز با آنها مقایسه می کنم. یک فیلمساز برای اینکه بتواند برای خود در جهان سینما جا باز کند نیازمند یک داستان خوب است. به همین دلیل یک داستان خوب مردم را به هم متصل می کند که در این راستا سینما نیز یک وسیله ارتباط جمعی است.

امیر خان در پاسخ به سوالی در مورد رهبر جنبش استقلال هندوستان مهاتما گاندی گفت: "به نظر من وی یک شخصیت باور نکردنی است، اما این پروژه قبلا به ذهنم نیامده بود. یک فیلم در مورد وی ساخته شده است. من کتاب های بسیاری در مورد وی مطالعه کرده ام. اگر بتوانم بعد ناشناخته ای از وی را در قالب یک فیلم منعکس کنم، قطعا این کار را انجام می دهم."

این بازیگر مشهور سینمای هند که حدود 1.5 ساعت در صحنه بود، در انتهای برنامه با دانشجویان سلفی گرفت.  خبرهای مرتبط