لذت شنا در زمستان در حمام آب گرم دوهزار ساله یوزگات

گردشگران در فصل زمستان نیز از شنا در حمام تاریخی آب گرم «باسیلیکا ترما رم» در شهرستان ساری کایا استان یوزگات لذت می برند

لذت شنا در زمستان در حمام آب گرم دوهزار ساله یوزگات

حمام تاریخی «باسیلیکا ترما رم» در شهرستان ساری کایا از توابع استان یوزگات که به نام «دختر پادشاه» نیز شناخته می شود با معماری منحصربه فرد و آب شفابخش در سال‌های اخیر توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود معطوف کرده است.

این حمام تاریخی در پی حفاری‌های شهرداری ساری کایا و مدیریت فرهنگ و گردشگری مرکز این استان در سال 2014 کشف و آماده خدمات رسانی شد. حوضچه‌‎های آب گرم این حمام پس از مرمت و بازسازی آماده بهره برداری شد.

دمای آب گرم این حوضچه‌های ترمال 50 درجه بوده و از خاصیت شفابخشی برخوردار است. در این مجموعه پس از اخذ مجوزهای لازم از شهرداری، فضای برای ورزشکاران نیز اختصاص یافت.

عمر آچیک‌ال شهردار ساری کایا در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: ''این حمام تاریخی که قدمت آن به دست‌کم دو هزار سال می رسد به دلیل برخورداری از سرچشمه آب گرم در درون سازه یکی از دو حمام جهان از این لحاظ به شمار می رود.

وی در ادامه گفت: این حمام در ساری کایا منحصر به فرد بوده و در مقابل آن نیز حوضچه هایی با ابعاد نیمه المپیک موجود است. به منظور رونق گردشگری همکاری هایی با استانداری یوزگات نیز صورت گرفته و برای ثبت این میراث تاریخی در یونسکو نیز اقدام کرده ایم''.خبرهای مرتبط