تماسهای نومان کورتولموش در چین

نومان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه طی سخنانی در پکن اعلام کرد که چین در آینده بسیار نزدیک یکی از شرکای مهم ما در عرصه گردشگری خواهد بود

تماسهای نومان کورتولموش در چین

نومان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه طی سخنانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری چین در پکن خطاب به خبرنگاران گفت: چین در آینده بسیار نزدیک یکی از شرکای مهم ترکیه در عرصه گردشگری خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت:

"به مناسبت «سال گردشگری ترکیه در چین» تاکنون بیش از 60 فعالیت معرفی و فرهنگی برگزار شده است. ترکیه و چین، هرچند فاصله جغرافیایی زیادی با هم دارند، اما از لحاظ فرهنگی بسیار به هم نزدیکند.

امیدواریم روابط ترکیه و چین در زمینه گردشگری نیز گسترش یابد. این روابط با توجه به پروژه «یک کمربند، یک جاده» که به مقصد احیای جاده تاریخی ابریشم راه‌اندازی شده است، گسترش بیشتری خواهد یافت.

توریسم عامل مهمی برای آشنایی بیشتر و تقویت روابط کشورهاست. استراتژی ما در سال 2018 انجام اقداماتی برای معرفی ترکیه به کشورهای آسیایی به ویژه چین، هند، کره جنوبی ژاپن. مالزی و اندونزی است.

سال گذشته حدود 250 هزار نفر از شهروندان چین به ترکیه سفر کردند. مانعی پیش‌روی افزایش این تعداد به 500 هزار نفر وجود ندارد. اقدامات ما برای افزایش این تعداد در سال جاری ادامه خواهد داشت".خبرهای مرتبط