ترکیه برای میزبانی از 50 میلیون توریست در سال جدید برنامه ریزی می کند

ترکیه در سال جاری با میزبانی از 50 میلیون گردشگر درآمدی بالغ بر 35 میلیارد دلار کسب خواهد کرد

ترکیه برای میزبانی از 50 میلیون توریست در سال جدید برنامه ریزی می کند

افزایش فعالیت های گردشگری در قرن بیستم سبب شد تا شهروندان کشورهای مختلف با مکان ها و فرهنگ های جدید آشنا شوند و تعطیلات سالانه خود را در نقاط مختلف جهان سپری کنند.

امروزه انواع مختلف گردشگری از گردشگری فرهنگی و دریایی گرفته تا گردشگری سلامت و ورزش در سطح جهان بسیار رایج است.

ترکیه با فرهنگ و طبیعت بی نظیر خود تلاش می کند تا انواع مختلف گردشگری را در کشور رواج داده و تا سال 2023 در رده پنج کشور برتر جهان از نظر گردشگری قرار بگیرد.

دستگاههای دولتی مختلفی که مسئول این امر هستند، شرکت های خصوصی، شهروندانی که هر کدام داوطلبانه سفرای مبلغ گردشگری ترکیه هستند و نیز توریست هایی که با خاطرات خوش ترکیه را ترک می کنند، همه و همه در نیل به این موفقیت سهم دارند. ترکیه در سال جدید با طبیعت بی نظیر و غنای فرهنگی هزاران ساله خود در انتظار گردشگران از سراسر جهان است.

صنعت گردشگری ترکیه در ادامه پیشرفت‌های چشمگیر خود، سال جاری در چارچوب «طرح جامع و صندوق توسعه گردشگری» میزبان 50 میلیون توریست خواهد بود.

یکی از چشم‌اندازهای این طرح، افزایش سطح درآمد در سال 2019 تا مرز 35 میلیارد دلار است. این رقم برای چهار سال آینده کسب 70 میلیارد دلار درآمد از طریق میزبانی 70 میلیون گردشگر پیش بینی شده است.

درآمد ترکیه از محل گردشگری در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن 12.3 درصد رشد داشته و به 29 میلیارد و 512 میلیون و 926 هزار دلار رسید. 81.8 درصد از مجموع گردشگران را توریست‌های خارجی و 18.2 درصد آن را نیز شهروندان تُرک ساکن خارج از کشور تشکیل دادند. 

از این میزان 22 میلیارد و 546 میلیون و 616 هزار دلار از محل مخارج شخصی و 6 میلیارد و 966 میلیون و 311 هزار دلار آن نیز از محل فروش تورهای گردشگری حاصل شده است.

 خبرهای مرتبط