پرچم ترکمنها با تصمیم مشترک ترکمنها، عربها و کردها در کرکوک افراشته شد

به دنبال ورود ارتش عراق به کرکوک پرچم ترکمنها با تصمیم مشترک ترکمنها، عربها و کردها در کرکوک افراشته شد.

پرچم ترکمنها با تصمیم مشترک ترکمنها، عربها و کردها در کرکوک افراشته شد

به دنبال ورود ارتش عراق به کرکوک و فرار نیروهای پیشمرگه از مواضع خود،  پرچم ترکمنها با تصمیم مشترک ترکمنها، عربها و کردها بر فراز قلعه تاریخی کرکوک افراشته شد.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، اعلام کرده است که ارتش عراق اکنون کنترل کرکوک را در دست دارد.

همچنین گزارش شده است که العبادی از کرکوک بازدید خواهد کرد.

پس از تشدید تنش بین حکومت مرکزی و اداره منطقه ای کرد شمال عراق، ارتش عراق عملیاتی را برای تصرف پایگاه های نظامی و چاه های نفتی در کرکوک آغاز کرد.

نیروهای عراقی طی دیروز و دیشب توانستند اماکن حساسی نظیر فرودگاه کرکوک، شرکت نفت شمالی، پایگاه نظامی کیوان، اداره برق کرکوک و ذخایر گاز طبیعی را تحت کنترل خود درآورند. وزارت نفت عراق اعلام کرده است که ارتش عراق در آستانه تصرف کامل دیگر مناطق نفتی این کشور قرار دارد.

پس از کنترل ارتش عراق و شبه نظامیان حشدالشعبی بر کرکوک، پرچم ترکمنها بر قلعه کرکوک افراشته شد. افراشته شدن این پرچم با تصمیم مشترک ترکمنها، اعراب و کردهصورت گرفت.

این در حالی است که فرار نیروهای حزب اتحادیه میهنی از مواضع خود در کرکوک بحران عمیقی را میان این حزب و حزب دمکرات کردستان عراق ایجاد کرده است.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است که در نبردهای دیروز 10 پیشمرگه توسط ارتش عراق کشته شده اند.

همچنین براساس آخرین خبرها نیروهای وابسته به دولت مرکزی عراق، به دنبال فرار نیروهای پیشمرگه از مواضع خود، کنترل شهرستان سنجار در استان نینوا را بدون درگیری به دست گرفتند.خبرهای مرتبط