ادامه فرار مردم عادی سوری از حومه ادلب و حما

شمار افرادی که از حملات اسد و داعش به ادلب پناه آورده اند به 200 هزار تن رسیده است

ادامه فرار مردم عادی سوری از حومه ادلب و حما

شمار غیرنظامیانی که از خشونت‌ها و حملات رژیم اسد و گروه تروریستی داعش در سوریه گریخته و خود را به اردوگاههای شمال ادلب رسانده اند، به 200 هزار تن رسید.

درگیری‌های سنگین در شمال شهر حما در مرکز سوریه و جنوب ادلب و همچنین حملات خمپاره ای به این مناطق، شهروندان را مجبور به پناه آوردن به اردوگاه های پناهجویان در نزدیکی مرزهای ترکیه کرده است.

براساس منابع محلی در یک ماه گذشته بیش از 120 روستا در مناطق مذکور تخلیه شده و شمار کسانی که خود را به شمال ادلب رسانده اند به 200 هزار نفر رسیده است.

غیرنظامیان با فرار از حملات اسد، داعش و روسیه و تنها با لوازم ضروری خانه هایشان را ترک کرده و به اردوگاههایی که آنسوی مرز ریحانلی ترکیه قرار دارد پناه می آورند. اما به دلیل بارش برف و باران و سردی هوا، شاهد روزهای سختی هستند.

بسیاری از این پناهجویان به دلیل این شرایط سخت و ناکافی بودن پناهگاه در معرض بیماری های گوناگونی نیز هستند.

جابر عود یکی از افرادی است که از دست حملات اسد از شهر سنجار سوریه گریخته است. وی با اشاره به اینکه غیرنظامیان از 74 روستا در اطراف حما و سنجار گریخته و به مناطق امن تر در مرز ترکیه پناه آورده اند می گوید: "شبی که خانه مان را ترک می کردیم، باران شدیدی می آمد. از طرفی هم حملات خمپاره ای و راکتی نیز بی امان بود. حتی نتوانستم مدارک رسمی و شناسنامه خودم را بردارم. نمی دانستیم از دست حملات وبمباران به کجا پناه ببریم. طوری که حتی آرزوی مرگ می کردیم. همان لحظه به اینکه آیا دوباره بر خواهیم گشت یا نه نیز فکر می کردم. به هر طریق ممکن خود را به اینجا رساندیم و اکنون چهل نفری در یک انبار زندگی می کنیم".خبرهای مرتبط