مقاله نیویورک تایمز از ترس و نگرانی مردم از گروههای تروریستی در منیج

روزنامه نیویورک تایمز، ناحیه اشغالی منبچ در شمال سوریه را زیر ذره بین قرار داد.

مقاله نیویورک تایمز از ترس و نگرانی مردم از گروههای تروریستی در منیج

استراتژی فشار گروه تروریستی PYD-YPG شاخه گروه سوری تروریستی و جدایی طلب PKK در سوریه، در رسانه های آمریکای نیز مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

روزنامه نیویورک تایمز، ناحیه اشغالی منبچ در شمال سوریه را زیر ذره بین قرار داد.

در این مقاله ضمن دقت بر روی پیوندهای میان رابطه PKK-YPG به بررسی سرکوب، آزار و اذیت ساکنین این شهر از سوی گروه تروریستی PYD-YPG پرداخته شده است.

به موجب این مقاله، در مناطق تحت اشغال گروه تروریستی PKK/PYD-YPG ، تروریستها در سایه ظلم و ستم و آزار و اذیت در تلاش ایجاد حکومت هستند و در این مناطق بخصوص در منبچ جنایات متعددی انجام داده اند.

هفته گذشته، مردم در شهر منبچ علیه PKK / PYD-YPG شورش کردند و تظاهرات اعتراضی بزرگی را سازمان دادند.

با توجه به این مقاله، اگرچه مردم منبچ، تحت مظالم مهلک گروه تروریستی قرار دارند ولی تاکنون به اندازه کافی موفق به رساندن صدای خود به گوش جهانیان نشده اند.

در این مقاله به نظرات یک معلم عرب اشاره می شود.

معلم مذکور می گوید که اکثریت جمعیت عرب منبچ ناراضی هستند و آنها می ترسند که در مورد آن صحبت کنند. وی می گوید در ابتدای ماه ژانویه جسد دو جوان عرب که از وضع موجود انتقاد کرده بودند 17 روز پس از بازداشت در کنار یک بزرگراه کشف شد که سبب نگرانی وسیعی در میان مردم شد.

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله خود چنین ادامه داده که در مناطق تحت تسلط تروریستها مدل حکومتی مورد توجه سرکردگان تروریست پیاده می شود.

این روزنامه در مقاله خود به نوشته سرلشکر جیمزجرارد فرمانده نیروهای ویژه آمریکا در سوریه نیز جای داده است.

جرارد اعتراف میکند که بسیاری از مردم در این منطقه PKK و YPG را یکسان تلقی می کنند. با این حال، او سعی می نماید تا رابطه عمیق میان PKK-YPG را انکار کند.خبرهای مرتبط