مطبوعات ترکیه چهارشنبه 14 فوریه 2018

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 14 فوریه 2018

روزنامه صباح در خبری با تیتر "ییلدیریم: این بار با مانع بزرگی روبرو هستید" می نویسد، بنعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه ضمن نشان دادن واکنش شدید به یاری های آمریکا به سازمان تروریستی ی پ گ، اظهار داشت: "این کار چندان سهل نیست. این بار با مانع سرسختی روبرو هستید." 

روزنامه وطن در خبری با تیتر "بیانات دبیر کل ناتو در رابطه با ترکیه" می نویسد، ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو در خصوص عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه در منطقه عفرین سوریه، گفت: "نگرانی های امنیتی ترکیه مشروع است. هیچ یک از اعضای ناتو به اندازه ترکیه در معرض حملات تروریستی قرار نگرفته است. ترکیه از حق رفع نگرانی هایش در مسئله امنیت برخوردار است." 

"شیمشک: تنظیم بدهی های ارزی شرکت های بزرگ تا ژوئن به پایان خواهد رسید" عنوان گزارشی است که روزنامه خبرترک در شماره امروز خود منتشر کرده است. در این خبر می خوانیم، محمد شیمشک معاون نخست وزیر ترکیه اظهار داشت، تنظیمات بدهی های ارزی که شامل شرکت های بزرگ می شود، تا ماه ژوئن به اتمام خواهد رسید. شیمشک در مصاحبه با بلومبرگ گفت: "تنها تغییر در حساب خزانه داری، ناشی از فشار اقتصادی نیست." 

روزنامه استار در خبری با تیتر "کارفرمایان ترک در سودان شهر توریستی تاسیس خواهند کرد" می نویسد، شاهین تین، نماینده حزب عدالت و توسعه از دنیزلی، اعلام کرد، کارفرمایان ترک در ایالت قیزیل دنیز سودان، یک شهر توریستی احداث خواهند کرد. در پی دیدارهایی که به استانداری قیزیل دنیز صورت گرفت، تصمیم به تاسیس شهرک توریستی ده هزار نفره در منطقه پورت سودان گرفته شد. این شهر یک اولین در سودان خواهد بود. شهرک توریستی مذکور با طراحی مدرن، سودان را به جهانیان معرفی خواهد کرد. معماری و طراحی این شهر از سوی مهندسین ترک انجام خواهد گرفت و هزینه ای حدود 250 میلیون دلار در بر خواهد داشت. 

و روزنامه حریت می نویسد، رزرواسیون تعطیلات تابستانی آلمانی ها در ترکیه، از اول سال میلادی جاری تاکنون نسبت به دوره مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است. حسین غازی جوشان مشاور توریزم برلین با بیان اینکه امسال انتظار افزایش چشمگیر شمار توریست ها را داریم افزود، ترکیه به بازار آلمان بازگشته است. 

 خبرهای مرتبط