مطبوعات ترکیه سه شنبه 3 آوریل 2018

مطبوعات ترکیه سه شنبه 3 آوریل 2018

مطبوعات ترکیه سه شنبه 3 آوریل 2018

روزنامه خبرتورک: "توضیحات کرملین در آستانه سفر پوتین به آنکارا"

یوری اوشاکوف مشاور سیاست خارجی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) به ارائه توضیحات در رابطه با سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ترکیه پرداخت. اوشاکوف تاکید کرد که در دیدار پوتین با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه علاوه بر موضوعات اصلی مربوط به روابط دو کشور، مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله مسئله سوریه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

روزنامه صاباح: "صارپ های جدید در راه هستند"

صنایع نظامی الکترونیک ترکیه موسوم به آسلسان اقدام به تولید حدود 350 هزار واحد سیستم کنترل از راه دور موسوم به SARP نمود که با هدف حفاظت از تانک، وسایل نقلیه زرهی تاکتیکی و تاسیسات ثابت مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این صارپ ها در داخل کشور استفاده می شود و بقیه آن به خارج از کشور فروخته می شوند. آسلسان آماده افزودن تولیدات جدید به گروه صارپ ها می گردد.

 

روزنامه وطن: "موفقیت بزرگ ترکیه، سلاح های تولیدی ترکیه در کانون توجه ما قرار دارد"

لوان ایزوریا وزیر دفاع گرجستان اظهار داشت: ترکیه در زمنیه های نظامی – فنی پیشرفت قابل ملاحظه ای از خود نشان داده است. بنابراین این سلاح ها در کانون توجه ما قرار دارند. ایزوریا که دیدار دو روزه خود از ترکیه را به تاریخ 30 مارس از آنکارا آغاز کرد، در گیرسون با نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه دیدار نمود. ایزوریا گفت: ما علاقمند به همکاری با ترکیه هستیم و در حال حاضر برای همکاری در زمینه های نظامی فنی تاریخی را مشخص کردیم. ترکیه در این زمینه روند بسیار مهمی را پشت سر گذاشته که در سطح بین المللی نیز به رسمیت شناخته شده است. بنابراین از آنجایی که ما نیز قصد داریم نیروهای مسلح خود را مدرنیزه نماییم، بسیار علاقمندیم که از تجربه موفقیت شما استفاده کنیم و می خواهیم این همکاری در آینده نیز ادامه یابد.

 

روزنامه استار: "آنتالیا در زمینه توریسم رکورد شکست"

بر اساس خبر جای گرفته در این روزنامه آمار و ارقام مربوط به گردشگری از هم اکنون باعث خشنودی است. انتظار می رود میزان گردشگری در آنتالیا در سال 2018 رکورد بشکند. تعداد گردشگرانی که در ماههای ژانویه، فوریه و مارس به آنتالیا مسافرت کرده اند، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد افزایش یافت. گردشگران ایرانی در رده اول توریست های سفرکننده به آنتالیا قرار دارند. در این دوره تعداد توریستهای آلمانی 12 درصد، تعداد توریست های روس 69 درصد، تعداد توریست های انگلیس 33 درصد و تعداد توریست های هلندی 18 درصد افزایش داشته است. روس ها و اروپایی ها کار را بک گام فراتر از گذران تعطیلات بردند و در ترکیه صاحبخانه شدند. با توجه به داده های موسسه آمار ترکیه، میزان فروش مسکن به خارجیان در آنتالیا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.

 

روزنامه حریت: داوری زنان ترک در مسابقات قهرمانی زنان زیر 19 سال اروپا"  

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد: "ملیز اؤزچیدم" داور زن ترکیه ای و "دیبت گؤک" کمک داور ترکی که دارای گواهینامه رسمی از فیفا هستند در مسابقات قهرمانی زنان زیر 19 سال اروپا در سال 2018 به انجام وظیفه خواهند پرداخت. بر اساس خبر منتشره از سوی فدراسیون فوتبال ترکیه این بازی که بین روزهای 4 الی 10 آوریل در مجارستان برگزار خواهد شد، تیم های مجارستان، هلند، سوئد و اسلوونی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

 

 خبرهای مرتبط