مطبوعات ترکیه، پنجشنبه 26 آوریل 2018

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه، پنجشنبه 26 آوریل 2018

روزنامه صباح در خبری با تیتر "اردوغان: برای دنیا مژده ای خواهیم داشت" می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان، در مجتمع ریاست جمهوری کنفرانس مطبوعاتی مشترک ترتیب دادند. اردوغان در این نشست اظهار داشت: مراسم اجرایی شدن "پروژه خط لوله گاز طبییعی ترانس آناتولی "تاناپ" در ماه ژئن ترتیب خواهد یافت. قبلا از انتخابات، برای ملت و جهانیان مژده ای خواهیم داشت." 

روزنامه یئنی شفق طی گزارشی با عنوان "روابط بین ترکیه و اسپانیا بسیار قوی است" می نویسد، آلوارو نادال وزیر گردشگری اسپانیا در مراسم افتتاح نشست اقتصادی «Nueva» در مادرید، پایتخت اسپانیا که بنعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه نیز حضور داشت، سخنانی ایراد کرد. نادال گفت، اسپانیا و ترکیه روابط خیلی قوی با هم دارند. علاوه بر اینکه  دو کشور متفق ناتو هستند، در زمینه مبارزه با تروریزم نیز همکاری نزدیکی با هم دارند. 

"روسیه: تولید S-400 ها آغاز شد" تیتر خبری است که  روزنامه وطن در شماره امروز خود منتشر کرده است. در این خبر می خوانیم، الکساندر میخایئو رئیس شرکت دولتی صادر کننده اسلحه روسیه موسوم  به Rosoboroneksport اعلام کرد، تولید سیستم های دفاع  هوایی S-400 که به ترکیه منتقل خواهد شد، آغاز گردید. 

روزنامه استار در خبری با تیتر "تولید فولاد در ترکیه، بسیار بالاتر از میانگین جهانی افزایش قید کرد" می نویسد، تولید فولاد خام در جهان در طول ماه مارس با 4 درصد افزایش به 148.3 میلیون تن رسید. در حالی که تولید فولاد در ماه مارس در ترکیه با افزایشی 7.6 درصدی به 3.4 میلیو ن تن رسید. 

"اولین ترجیح شان ترکیه بود" عنوان گزارشی است که در شماره امروز روزنامه  خبرترک به چشم می خورد. بر اساس این خبر، در گزارش اتحادیه هتلداران ترکیه آمده است، ترکیه با میزبانی از 1.3 میلیون توریست اوکراینی، در راس کشورهایی که از سوی اوکراینی ها برای گذراندن تعطیلات ترجیح داده می شوند، قرار دارد. در حالی که شمار توریست هایی که در طول سال 2017 به اوکراین سفر کرده اند، 270 هزار نفر می باشد. 

 خبرهای مرتبط