مطبوعات ترکیه دوشنبه 30 آوریل 2018

تماسهای رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در ازبکستان ادامه دارد

مطبوعات ترکیه دوشنبه 30 آوریل 2018

 

روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " اردوغان در ازبکستان بسر می برد " می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بمنظور انجام تماسهای رسمی، رهسپار تاشکند پایتخت ازبکستان گردید. در مذاکرات رهبران دو کشور بهمراه توسعه بخشیدن به روابط فی مابین، تحولات منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " ترکیه و اوکراین هواپیمای نظامی تولید خواهند کرد " می نویسد، در نمایشگاه یوروآسیا ایرشو که در آنتالیا ترتیب یافت، برنامه معرفی پروژه هواپیمای نظامی از نوع An-188 که در سال 2016 آغاز شده است، جلب دقت نمود. در چهارچوب این پروژه ترکیه و اوکراین همکاری خواهند کرد. براساس اطلاعات ارائه شده از سوی آنتونوف شرکت دولتی تولید هواپیمای اوکراین، فعالیتهای ذیربط با پروژه های اجرایی هواپیمای جدید ادامه دارد.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " TRG-122 ، موشک جدید راکتسان " می نویسد، راکتسان شرکت سهامی عام تجارت و صنایع، حلقه جدیدی به زنجیره سلاحهای ملی علاوه می کند. فاز اول تستهای موشک هدایت شونده TRG-122 که از قدرت تخریب بالا برخوردار بوده و صاحب برد 3 الی 40 کیلومتر می باشد، به پایان رسید. در مرحله فعلی نوبت به پرتابهای آزمایشی در یگانهای وابسته به فرماندهی نیروی زمینی رسیده است.

روزنامه خبر ترک در گزارشی تحت عنوان " بیش از 1 میلیون تروریست وارد آنتالیا شدند " می نویسد، آنتالیا پایتخت گردشگری ترکیه با آغاز از 26 ام آوریل از بیش از یک میلیون توریست میزبانی کرده است. اکثر توریستهای خارجی را شهروندان روسیه و آلمان تشکیل دادند. شمار توریستهای خارجی نسبت به 27 ام آوریل سال 2017 ، 41 درصد افزایش یافته است.  

و روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " یوروآسیا ایرشو با نمایش ستارگان ترک به پایان رسید " می نویسد، نمایشگاه یوروآسیا ایرشو که با حمایت ریاست جمهوری در ترمینال خطوط خارجی فرودگاه آنتالیا ترتیب یافت، مورد توجه خاصی قرار گرفت. برنامه های دو روز آخر نمایشگاه، باز برروی عموم اجرا گردید. این نمایشگاه که حدود 150 شرکت هوانوردی غیرنظامی و نظامی بیش از 100 کشور در آن شرکت جستند، با نمایش تیم آکروباسی نیروی هوایی ترکیه موسوم به ستارگان ترک به پایان رسید.خبرهای مرتبط