مطبوعات ترکیه چهارشنبه 2 می 2018

دیدار رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از کره جنوبی

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 2 می 2018

روزنامه حریت طی گزارشی تحت عنوان " اردوغان دیدار تاریخی را چنین تفسیر کرد " می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که بمنظور یک دیدار رسمی در کره جنوبی بسر می برد، در کاخ ریاست جمهوری در سئول با مون جی این رئیس دولت این کشور دیدار دوجانبه ای انجام داد. اردوغان در رابطه با دیدار و گفتگوی رهبران کره شمالی و کره جنوبی گفت، این دیدار نگرانیهای شکل یافته در جهان را از میان برداشته است. آرزو می کنیم که این قاطعیت منبعد نیز بهمین شکل ادامه بیابد.

روزنامه خبر ترک در گزارشی با عنوان " چاووش اوغلو با لاوروف مسئله سوریه را مذاکره کرد " می نویسد، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه با سرگی لاوروف همتای روس خود مکالمه تلفنی انجام داد. وزرای خارجه دوکشور تحولات واقع در سوریه و منطقه حمص را مورد بررسی قرار دادند.

روزنامه استار طی گزارشی در اشاره به سخنان ادی راما نخست وزیر آلبانی مبنی براینکه، " فتو / پ ی د " یک شبکه خطرناک می باشد، می نویسد، راما طی سخنانی در کانال تلویزیونی اورا نیوز اظهار داشت، می توانم بگویم، ساختار دولت موازی سازمان تروریستی فتح الله گولن که سعی نمود با زور اسلحه، حکومت منتخب در ترکیه سرنگون بکند، یک شبکه خطرناک می باشد. ما در آلبانی افراد مظنون به ارتباط با این شبکه را زیر ذره بین قرار می دهیم.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " خطوط لوله جریان ترک به مرز ترکیه رسید " می نویسد، اولین خط لوله گاز طبیعی پروژه جریان ترک با اتمام امور احداث در عمق دریا به ساحل دریای سیاه در ترکیه رسیده و با اتمام فعالیتهای ساخت در خشکی، امور احداث خط اول بطور کامل به پایان رسیده و در سال 2019 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

و روزنامه صباح طی گزارشی تحت عنوان " رضا کایا آلپ کشتی گیر ملی پوش ترکیه قهرمان اروپا شد " می نویسد،  رضا کایا آلپ، کشتی‌گیر وزن 130 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ترکیه در فینال مسابقات کشتی قهرمانی اروپا که در شهر کاسپییسک جمهوری خودمختار داغستان فدراسیون روسیه برگزار می شود، با پیروزی 2 بر 1 بر ویتالی شور از این کشور، مدال طلای این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.
 خبرهای مرتبط