مطبوعات ترکیه سه شنبه 29 می 2018

اهم اخبار و گزارشات جراید روز ترکیه

مطبوعات ترکیه سه شنبه 29 می 2018

روزنامه استار طی گزارشی تحت عنوان " اولین آزمایش در بزرگترین فرودگاه جهان " می نویسد پست فرودگاه جدید که امور ساخت آن در استانبول ادامه دارد، آزمایش شد. این آزمایش توسط هواپیمای از نوع " Cessna Citation XLS " و با دستگاههای مخصوص سیر و سفر انجام گرفت. مرحله آزمایش پیست فرودگاه بزرگ استانبول به طول 3750 متر و عرض 60 متر مورد توجه فراوان قرار گرفته و پس از امور کنترل معلوم شد که بزرگترین فرودگاه جهان و پیست آن برای پروازها آماده گی کامل دارد.

روزنامه خبر ترک طی گزارشی تحت عنوان " رزو جا در هتل های آنتالیا به صد در صد رسید " می نویسد شرکت های توریستی در ماه ژوئن با ظرفیت کامل فعالیت خواهند کرد. توریست ها برای گذراندن تعطیلات سه و نیم روزه قبل از برگزاری انتخابات زود رس 24 ام ژوئن به مناطق توریستی روانه خواهند شد. به موجب داده های شرکت های توریستی به گذراندن تعطیلات عید فطر در شهرهای ساحلی آنتالیا، بودورم، چشمه، مارماریس و کوشاداسی علاقه و توجه فراوانی نشان داده می شود. انتظار می رود که میزان رزرو جا در هتل های شهر ساحلی آنتالیا در دوره عید فطر به صد در صد برسد.

روزنامه وطن طی گزارشی  تحت عنوان " بسیج حمایت از بخش توریستی از سوی فعالان عرب " می نویسد فعالان عرب از حساب تویتر خود به بسیج حمایت از بخش جهانگردی ترکیه آغاز کردند. این بسیج که با هشتگ عربی " تعطیلات تابستانی در ترکیه زیباتر است " گذراندن تعطیلات تابستانی در ترکیه را تشویق می کند.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی می نویسد جشنواره بازیهای هوشی 2018 که از سوی فدراسیون مانگالا ترتیب یافت، با شرکت بیش از 200 بازیگر از 7 کشور متفاوت ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، پاکستان، مغولستان و غنا در شهر ساحلی آنتالیا برگزار گردید. میزان شرکت در این بازیها که سه سال متوالی است برگزار می شود، با گذشت هر سال بیشتر می شود . هدف تامین شرکت بازیگران هر چه بیشتر در این بازیهاست. مسابقات قهرمانی مانگالای اروپا در ماه نوامبر در ترکیه برگزار خواهد شد.

روزنامه صاباح طی یک گزارش ورزشی تحت عنوان " ترکیه با دو گل ایران را مغلوب کرد " می نویسد در بازی دوستانه تیم های فوتبال ترکیه و ایران ، تیم ملی فوتبال ترکیه با گلهای جنگ توسون بازیکن ترکیه تیم ملی فوتبال ایران را با نتیجه 2 بر 1 مغلوب کرد. تنها گل تیم فوتبال ایران که در مسابقات جام جهانی 2018 شرکت خواهد کرد از سوی اشکان دژاگه از نقطه کرنر و ضربه رضا قوچان‌نژاد به سمت دروازه ترکیه زده شد .خبرهای مرتبط