مطبوعات ترکیه چهارشنبه 27 ژوئن 2018

مروری بر اخبار و گزارشات منتشره در روزنامه های ترکیه

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 27 ژوئن 2018

روزنامه صباح در گزارشی با تیتر "پیام تبریک ترامپ به اردوغان" مینویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در پی انتخابات، با دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش تلفنی گفتگو کرد. در جریان این مکالمه تلفنی ترامپ به اردوغان به علت پیروزی در انتخابات تبریک گفت. این دو رئیس جمهور در روزهای 11-12 جولای در حاشیه نشست سران ناتو در بروکسل با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

روزنامه وطن در گزارشی با تیتر "خبر مهم درباره پوئن وامی ترکیه" مینویسد، آژانس درجه بندی پوئن وامی ژاپن " Japan Credit Rating Agency " اعلام کرد که کاهش ابهامات در سیاست داخلی ترکیه در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره از انتخابات نمایندگان مجلس، تاثیر مثبتی بر روی پوئن وامی این کشور داشته است.

"بیش از 4.5 میلیون توریست به آنتالیا آمدند" تیتر گزارشی است که روزنامه صباح در شماره امروز خود منتشر کرده است. در حالی که قرار است، در سال 2018 در راستای هدف دستیابی به "14 میلیون توریست" رکورد بی سابقه ای شکسته شود، شمار توریست هایی که از آغاز سال جدید میلادی تا تاریخ 25 ژوئن به این شهر سفر کرده اند، 4 میلیون و 507 هزار و 301 توریست گزارش شده است. افزایش رشد صنعت توریسم که نه از انتخابات و نه از مسابقات جام جهانی روسیه تاثیر پذیرفته است، در مقایسه با سال 2017، 42 درصد اعلام شده است.

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان "رکورد خطوط هوایی ترکیه در تاریخ 25 ژوئن" مینویسد، ترجیح شهروندان ترکیه در راستای رفتن به مسافرت های تابستانی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره از انتخابات نمایندگان مجلس در تاریخ 24 ژوئن، سبب فشردگی پروازهای خطوط هوایی ترکیه شده است. چنانچه روز دوشنبه این شرکت با 1500 پروازی که به کل جهان داشته رکورد زده است.

و روزنامه حریت در گزارشی با عنوان "روزنامه نگاران و نمایندگان شبکه های اجتماعی چینی در استانبول گرد هم آمدند" مینویسد، انیستیتوی یونس امره که با هدف معرفی زبان، فرهنگ و تاریخ ترکیه به کل جهان پروژه های بسیار مهمی را در داخل و خارج از کشور به مورد اجرا درمی آورد، در چارچوب پروژه ای با نام "مهمان ما شوید" روزنامه نگاران و نمایندگان شبکه های اجتماعی چینی را به استانبول دعوت کرده است. این گروه چینی، در استانبول از موزه پرا دیدن کرده و در خصوص این موزه و آثار اطلاعات کسب کردند.  خبرهای مرتبط