مطبوعات ترکیه چهارشنبه 4 جولای 2018

خلاصه ای از اخبار مندرج در مطبوعات ترکیه

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 4 جولای 2018

روزنامه خبر ترک در خبری با تیتر " اردوغان اولین سفر خارجی اش را از این دو کشور انجام خواهد داد" مینویسد، رجب  طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، پس از انتخابات روز 24 ژوئن، روز سه شنبه 10 جولای، اولین سفر خارجی خود را به جمهوری ترک قبرس شمالی و آذربایجان انجام خواهد داد.

 

"برای همکاری در مبارزه با پ ک ک آماده ایم" تیتر خبری است که در روزنامه وطن منتشر شده است. در این خبر آمده است، عراق اعلام داشته است که آماده همکاری در خصوص مبارزه با سازمان تروریستی جدایی طلب پ ک ک، هستیم.

 

روزنامه استار در خبری با تیتر "نفتهای ترکیه، چهار مجوز اکتشاف نفت دریافت کرد" نوشته است که وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه، به شرکتهای نفت ترکیه، مجوز اکتشاف در جهار حوزه نفتی را داد.

 

روزنامه صاباح طی گزارشی با تیتر "خطوط هوایی ترکیه 3 برابر امن تر از خطوط هوایی اتحادیه اروپا میباشد" نوشته است، بر اساس داده های آژانس امنیت هوانوردی اروپا، درنتیجه 123 آزمایش و بازرسی انجام شده از خطوط هوایی ترکیه، مشخص گردید که خطوط هوایی ترکیه در مقایسه با خطوط هوایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، 3 برابر امنتر میباشد.

 

"رکورد 1 جولای در حوزه هوایی ترکیه" تیتر خبر روزنامه حریت میباشد. در این خبر آمده است، در حالی که روز 1 جولای، 200 هزار سفر هوایی در کل جهان انجام شده است، در حوزه هوایی ترکیه، ترافیک هوایی به میان آمد. در حوزه هوایی 1 میلیون کیلومتری ترکیه، 5 هزار و 87 ترافیک هوایی به میان آمد که این نیز رقمی رکورد است.خبرهای مرتبط