مطبوعات ترکیه پنجشنبه 5 جولای 2018

مروری بر اخبار و گزارشات منتشر شده در روزنامه های ترکیه

مطبوعات ترکیه پنجشنبه 5 جولای 2018

روزنامه خبرترک در گزارشی به نقل از نومان کورتولموش نوشت: "رکورد بی سابقه ای در بخش توریسم شکسته شد."

نومان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه طی سخنانی در استانبول اعلام کرد: بخش توریسم با جهش بزرگی وارد سال 2018 شد. در 5 ماهه اول این سال در معنای واقعی کلمه رکورد بی سابقه ای شکسته شد. 11.5 میلیون توریست از ترکیه بازدید کردند.

روزنامه حریت در گزارشی با عنوان "سپاسگزاری وزیر یمنی از ترکیه" مینویسد، محمد سعید السعیدی وزیر برنامه ریزی و همکاری بین المللی یمن از ترکیه به خاطرارسال کمک های انسانی به کشور متبوعش سپاسگزاری کرد.

"اولین خلبان های اولین F-35 ها در آمریکا" تیتر گزارشی است که روزنامه وطن در شماره امروز خود منتشر کرده است. بر اساس گزارش این روزنامه 13 خلبان و 325 پرسنل تعمیر و نگهداری هواپیما که قرار است از جنگنده های نسل پنجم F-35 خریداری شده ترکیه از ایالات متحده آمریکا استفاده کنند، جهت آموزش به پایگاه هوایی Luke در ایالت آریزونا اعزام شدند.

روزنامه خبرترک در گزارشی با تیتر "ترکیه 11 جایزه اسکار گردشگری را دریافت کرد" نوشته است، جوایز جهانی گردشگری که به عنوان جوایز اسکار صنعت گردشگری شناخته میشود، ترکیه در بخش گردشگری اروپایی شایسته دریافت 11 جایزه شناخته شد. آنتالیا با کسب 5 جایزه در رده اول و در پی آن نیز استانبول و موغلا هرکدام با کسب 3 جایزه در جایگاه دومین و سومین دارنده بهترین هتلها در اروپا قرار گرفتند. Çırağan Palace Kempinski در استانبول نیز عنوان بهترین هتل اروپا را به خود اختصاص داد.

و روزنامه صباح در گزارشی با تیتر "میزان پر بودن هتل ها به نود درصد رسید" مینویسد، در پی  تعطیلی مدارس، هیجان انتخابات و به پایان رسیدن امتحانات کنکور دانشگاه ها، شهر بودروم استان موغلا با موج توریستهای داخلی و خارجی مواجه شد. از تاریخ اول جولای میزان پر بودن هتل ها به 80 تا 90 درصد رسیده است.خبرهای مرتبط