مطبوعات ترکیه جمعه 6 ژوئیه 2018

آلمان وابسته بودن ی پ گ به پ ک ک را قبول کرد

مطبوعات ترکیه جمعه 6 ژوئیه 2018

 

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " ترکیه در مناقصه 4 فروند ناوچه مورد نیاز پاکستان برنده شد " می نویسد، نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه در جریان سفر رسمی اش به مونته نگرو طی سخنانی گفت: برنده مناقصه ساخت 4 ناوچه سبک مورد نیاز نیروی دریای پاکستان، مشخص شد. این مناقصه را به عنوان ترکیه ما برنده شدیم.

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " آلمان وابسته بودن ی پ گ به پ ک ک را قبول کرد " می نویسد، سازمان اطلاعات داخلی و حراست از قانون اساسی آلمان اعلام داشت، پ ی د و ی پ گ  شاخه های سازمان تروریستی پ ک ک در سوریه می باشند. این سازمان منافع خارجی کشور ر به خطر می اندازند.

روزنامه حریت طی گزارشی با عنوان " اعتراف مرکل " می نویسد، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در دیدار با ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در برلن با هدف پیدایش راه حل مشترک برای بحران پناهجویان، با وی به توافق نرسید. مرکل اروپا را مسئول عدم علاقه دار شدن اروپا با موج کوچ به این قاره دانست.

روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " برکت تابستان در بخش گردشگری آغاز شد " می نویسد، آژانسهای گردشگری اعلام داشتند، دوره فشرده تعطیلات برای ترکیه آغاز شده و ظرفیت پذیرش مسافر هتلها کامل شده است.

و  روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " سلن اوزبیلن شناگر ملی پوش به مقام سوم اروپا دست یافت " می نویسد، سلن اوزبیلن در چهارچوب مسابقات شنای جوانان اروپا در فنلاند، در فینال شنای آزاد 100 متر با درجه 55 ثانیه و 69 ثالثه به مقام سوم اروپا دست یافت.خبرهای مرتبط