مطبوعات ترکیه دوشنبه 23 جولای 2018

برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه:اجلاس کشورهای گروه 20 در آرژانتین بسیار مثبت سپری شد

مطبوعات ترکیه دوشنبه 23 جولای 2018

 

روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " اجلاس عالی تاریخی " می نویسد، برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه با اشاره براینکه، اجلاس کشورهای گروه 20 در آرژانتین بسیار مثبت سپری شد، اظهار داشت، تجارت جهانی یک دوره بی نهایت سختی را پشت سر می گذارد، اظهار داشت، اجلاس عالی گروه 20 از نظر ترکیه سرآغاز یک دوره جدید بوده و حاوی دیپلماسی اقتصادی فشرده ای می باشد.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " ترکیه را با اف 35 مجازات نکنید " می نویسد، جیمز متیس وزیر دفاع امریکا اظهار داشت، نباید ترکیه را بدلیل خرید سیستم دفاع موشکی اس – 400 از روسیه، با اخراج از برنامه تولید و فروش جنگنده های اف 35 مجازات کرد.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " پروتکل بزرگ امضا شد " می نویسد، پروتکل ذیربط با پروژه " Hürjet " که از سوی شرکت صنایع هوانوردی و فضایی ترک آغاز شده است، بین این شرکت، سازمان صنایع دفاعی و فرماندهی نیروی هوایی به امضا رسید.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی با عنوان " توجه و علاقه توریستهای آلمانی به ترکیه افزایش یافت " می نویسد، نوربرت فیبیگ رئیس اتحادیه آژانسهای گردشگری آلمان در گفتگو با روزنامه فرانکفورتر آلگمین با اشاره براینکه، وضعیت تجاری امسال آژانسهای گردشگری آلمان در روند خوبی سیر می کند، اظهار داشت، رزرواسیون های جزایر یونان، بلغارستان، مصر و ترجیح توریستهای آلمانی برای گذراندن تعطیلات در ترکیه افزایش یافته است.

و روزنامه حریت در گزارشی نوشته است، مته گازوز ورزشکار ملی پوش ترکیه در مسابقات 4 امین مرحله جام جهانی تیراندازی با کمان که در برلین پایتخت آلمان برگزار شده است، مدال طلا دریافت نمود.خبرهای مرتبط