مطبوعات ترکیه جمعه 27 جولای 2018

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در خلال دیدار از افریقای جنوبی، نخست با رئیس دولت چین و سپس با ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه مذاکراتی انجام داد

مطبوعات ترکیه جمعه 27 جولای 2018

 

روزنامه صباح طی گزارشی با عنوان " این همیاری موجب حسادت برخی ها می شود " می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در خلال دیدار از افریقای جنوبی، نخست با رئیس دولت چین و سپس با ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه مذاکراتی انجام داد. اردوغان طی سخنانی قبل از مذاکرات اظهار داشت، هرگونه همیاری بین ترکیه و روسیه حسادت برخی ها را برمی انگیزد.

روزنامه صباح در گزارشی تحت عنوان " پاسخ ترکیه به امریکا در رابطه با برونسون " می نویسد، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در پاسخ به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در مورد اندرو برونسون، کشیش مظنون به ارتباط با سازمان تروریستی فتو گفت، هیچ احدی نمی تواند در امور داخلی ترکیه دخالت بکند. همه در مقابل اصول و قواعد حقوقی یکسان می باشند.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " ترکیه در سیاستهای استخدام مدل جدیدی به اجرا می گذارد " می نویسد، بهمراه سیستم حکومتی جدید، در حیات کاری نیز دوره جدیدی آغاز می شود. در این چهارچوب در زمینه منابع انسانی، بازار نیروی کار و سیاستهای استخدام مدل جدیدی اجرا خواهد شد.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " مژده آلبایراک در زمینه واگذاری وام به ترکیه " می نویسد، برات آلبایراک وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه اعلام داشت، ساختار بسته وام 3 ممیز 6 میلیارد دلاری که با هدف سرمایه گذاری در بخش های انرژی و ترابری از نهادهای فینانس چینی تامین شده و در اختیار بخش خصوصی، نهادهای دولتی و بانکها گذاشته خواهد شد، مشخص شده است.

و روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " پلاتفورم دیجیتال در صنایع مرعیت می باید " می نویسد، مصطفی وارانک وزیر صنایع و فناوری ترکیه طی سحنانی با اشاره براینکه، در نظر داریم بمنظور توسعه هر چه  بیشتر سرمایه گذاری و تولید، اصلاحات بنیادی را بسرعت اجرا بکنیم، اظهار داشت، ظرف سال جاری از پلاتفورم دیجیتال در صنایع استفاده خواهیم کرد.خبرهای مرتبط