مطبوعات ترکیه جمعه 3 اوت 2018

تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در رابطه با اعمال تحریم علیه دو وزیر ترکیه با واکنش شدیدی رو در رو شده است

مطبوعات ترکیه جمعه 3 اوت 2018

 

روزنامه حریت در گزارشی با عنوان " واکنش شدید علیه ترامپ " می نویسد، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در رابطه با اعمال تحریم علیه دو وزیر ترکیه با واکنش شدیدی رو در رو شده است. تمامی اقشار از سیاسیون گرفته تا دستگاه عدلی و از جهان کار گرفته تا نهادهای جامعه مدنی تصمیم مذکور ترامپ را مورد انتقاد قرار دادند.

روزنامه صباح طی گزارشی تحت عنوان " ارتباط برونسون با فتو و پ ک ک " می نویسد، در ادعانامه تهیه شده در مورد آندرو برونسون کشیش امریکایی که به اتهام جاسوسی و ارتکاب جرم بنام سازمانهای تروریستی فتو و پ ک ک در ازمیر محاکمه و به حبس خانگی مجازات شده، به ارتباط وی با سرکردگان فتو جای داده شده است. در ادعا نامه نحوه همکاری برونسون با پ ک ک در شرق کشور، برغم اینکه محل ماموریتش ازمیر می باشد، بشکل بارزی در میان گذاشته شده است.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " تهدیدات را کانگال خنثی خواهد کرد " می نویسد، سیستمهای ایجاد اختلال در امواج رادیویی که از سوی آسلسان طراحی و تولید شده است، امکانات تکنولوژیکی نیروهای امنیتی را تقویت خواهد کرد. سیستمهای مذکور از سوی افراد و خودروها قابل حمل بوده و در امحا بمب های کنترل از راه دور مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از سیستمهای مورد بحث بنام " کانگال " که در خودروها تعبیه می شوند، از قابلیت خنثی سازی مواد منفجره، از راه دور می باشند.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " تاتر عتیق آیاش بعد از 2 هزار سال از تماشاگران میزبانی می کند " می نویسد، شهر عتیق دو هزار ساله آیاش واقع در شهرستان اردملی استان مرسین ترکیه که به دوره رم تعلق دارد، در روزهای 3 ام الی 8 ام ماه اوت پرده های خود را در چهارچوب جشنواره تاتر عتیق آیاش باز خواهد کرد. شهر عتیق آیاش در چهارچوب این جشنواره از 500 میهمان شیفته تاتر میزبانی خواهد کرد.

و روزنامه ینی شفق در گزارشی  نوشته است، تیم فوتبال بشیکتاش ترکیه در بازی برگشت دومین مرحله مسابقات مقدماتی لیگ اروپا تیم B36 Torshavn را با نتیجه 6 بر 0 شکست داده و به سومین مرحله بازیهای مقدماتی راه یافت.خبرهای مرتبط