مطبوعات ترکیه سه شنبه 7 اوت 2018

بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در قونیه تاسیس می یابد

مطبوعات ترکیه سه شنبه 7 اوت 2018

 

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان " ترکیه، کشور سریع الرشد اروپا در زمینه مراکز خرید و فروش " می نویسد، نتایج نیمه اول سال 2018 گزارش توسعه مراکز خرید و فروش اروپا اعلام شد. براساس این گزارش ترکیه وسعت اراضی مراکز خرید و فروش خود را نسبت به سال 2017 ، پانصد هزار متر مربع افزایش داده است.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در قونیه تاسیس می یابد " می نویسد، بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی جهان در شهرستان کاراپینار استان قونیه ترکیه تاسیس می یابد. نیروگاه مذکور سالانه 1 ممیز 7 میلیارد کیلووات برق تولید کرده و بدین ترتیب نیاز 600 هزار واحد مسکونی به انرژی برق را تامین خواهد کرد. سرمایه گذاری ذیربط با این پروژه، 1 ممیز 3 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

روزنامه استار طی گزارشی تحت عنوان " ترکیه و چین راه ابریشم مدرن را توسعه خواهند داد " می نویسد، پروژه راه ابریشم مدرن که اولین گام آن سال گذشته برداشته شد، شامل راههای زمینی، خطوط راه آهن، بنادر و شبکه های انرژی می باشد. در چهارچوب این پروژه، تجارت بین ترکیه و چین افزایش خواهد یافت. ترکیه بخشی از منابع مورد نیاز برای سرمایه گذاری های جدید را با صادرات اوراق بهادار به بازار چین تامین خواهد کرد. نزدیکی به چین بهمراه صادرات اوراق بهادر، با تقویت در بخشهای گردشگری و تجارت نیز ادامه خواهد یافت. در مقابل جنگ اقتصادی با ترکیه و لیره ترک، در روابط اقتصادی و تجاری از پولهای ملی دو کشور استفاده خواهد شد.

روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " هواپیمای جنگی ملی می آید " می نویسد، شرکت صنایع هوانوردی و فضایی ترکیه " توساش " در زمینه پروژه تولید جنگنده های ملی سرمایه گذاریهایی انجام خواهد داد. سرمایه گذاریهای مذکور قویا از سوی دولت حمایت خواهد شد. با آغاز فاز اول طراحی در چهارچوب " برنامه اجرایی 100 روزه " جدول زمانبندی پروژه شروع خواهد شد.



خبرهای مرتبط