استقبال صنعتگران تبریزی از نمایشگاه نساجی در استانبول

شصت نفر از صنعتگران و تولیدگنندگان استان آذربایجان شرقی ایران از نمایشگاه بین‌المللی استانبول به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت نساجی در سطح جهان بازدید کردند

استقبال صنعتگران تبریزی از نمایشگاه نساجی در استانبول

یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت نساجی جهان هم اکنون در نمایشگاه تویاپ استانبول در قالب سه نمایشگاه همزمان با عناوین «HİGTEX» ، «İTM 2018»، و «İPLİK 2018» با حضور 1200 شرکت از 77 کشور، از جمله 60 صنعتگر و تولیدکننده از شهر تبریز ایران در حال برگزاری است.

نجیب گونی رئیس هیئت مدیره نمایشگاه فنی «ITM Istanbul» در کنفرانس مطبوعاتی ضمن ابراز خرسندی از استقبال گسترده بازید کنندگان از نمایشگاه مذکور گفت:

"این نمایشگاه در واقع پلی میان شرق و غرب جهان در صنعت نساجی است. هزاران نفر از کشورهای مختلف از جمله ایران، روسیه، بنگلادش، هند، اندونزی، پاکستان، ترکمنستان، ازبکستان، بنگلادش، تونس، مراکش، مصر، الجزایر، اتیوپی، کنیا و پاناما حضور دارند. در این رویداد دوسالانه، دستاوردهای جدید صنعت نساجی معرفی و به نمایش گذاشته می‌شود.

در این دوره نیز ماشین‌آلات ریسندگی، بافندگی، کشبافی، فرش‌بافی، تکمیل، تافتینگ، دستگاه‌های چاپ دیجیتال نساجی، مواد شیمیایی، آزمایشگاه و سیستم‌های کنترل کیفیت، تجهیزات، قطعات یدکی و یراق‌آلات بسیار تکامل یافته تر از نمایشگاه 2016 عرضه شده است. استقبال بسیار گسترده‌ای صورت گرفته و انتظار می‌رود تا پایان نمایشگاه بیش از 60 هزار بازدیدکننده داشته باشیم".

فرشید بویه، سرپرست هیئت 60 نفره صنعتگران و تولیدگنندگان نساجی و پوشاک در استان آذربایجان شرقی ایران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:

"طبق برنامه انجمن تخصصی صنایع نساجی و پوشاک و خوشه حوله تبریز و هماهنگی با مسئولین تویاپ استانبول جهت بازدید از نمایشگاه «ITM Istanbul 2018» به همراه 60 تن از فعالان عرصه نساجی به ترکیه آمدیم. طی دو روز بازدید، بازخورد مثبتی از دیدگاه صنعتگران نسبت به این نمایشگاه به دست آمد.

با عنایت به ظرفیت نساجی ایران، ضروری است جهت بالا بردن توان رقابت این صنعت در بازارهای داخلی و کشورهای همجوار نسبت به بازسازی، نوسازی و به روز نمودن تجهیزات و ماشین آلات اقدامات عمده ای صورت گیرد.

بازدید از چنین نمایشگاه‌هایی می تواند نقش به سزایی در توسعه صنعت نساجی ایران داشته باشد. امیدواریم صنعتگران ما از این نمایشگاه با دست پر بازگشته و قدم‌های مثبتی در راستای رشد و شکوفایی صنعت نساجی ایران برداشته شود".

وحید عقابی عامل توسعه خوشه حوله تبریز نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه تصریح کرد:

برگزاری تورهای صنعتی و نمایشگاهی تاثیر زیادی در پیشرفت صنعت نساجی دارد. سال 2016 نیز 100 نفر از مدیران واحدهای تولیدی نساجی از نمایشگاه بازدید کردیم. این بار نیز 60 نفر از مدیران واحدهای تولید صنعتی برای بازدید از نمایشگاه «ITM 2018» به استانبول آمده اند.

با توجه به اینکه استان آذربایجان شرقی قطب تولید حوله در ایران است به همراه مدیران برخی از برندهای شناخته شده حوله برای بازدید از نمایشگاه و آشنایی و خرید ماشین آلات جدید بافندگی جهان به این نمایشگاه آمدیم. بازدید این نمایشگاه برای تولیدکنندگان و فروشندگان ایران بسیار مفید است".خبرهای مرتبط