گروه‌های اسلام‌هراس اردوغان را هدف قرار داده‌اند

گروه های اسلام‌هراس برای ضربه زدن به اعتبار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به هر وسیله ای متوسل می شوند.

گروه‌های اسلام‌هراس اردوغان را هدف قرار داده‌اند

 

اسلام‌هراسی که به پیش داوری، هراس و تبعیض غیرمنطقی علیه اسلام و مسلمانان گفته می شود و از دوره ای به دوره دیگر سرایت می کند، امروزه ﻋﻤﻼ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪﻩ است.

این پدیده همزمان با ظهور دین اسلام به وجود آمد، اما دامنه تاثیر آن به علت فقدان رسانه‌های اجتماعی در آن دوران تنها به اطرافیان گروه های اسلام هراس محدود شد.

اما آنها امروزه با استفاده فعال از اینترنت نفرت، نژادپرستی و مسائل سیاسی خطرناک را به راحتی گسترش می دهند.

نفرت پراکنی‌ها علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز یکی از ویژگی‌های مشترک این گروه ها محسوب می شود.

آنها ضمن ابراز انزجار از انتقاد شدید رئیس جمهور ترکیه از جنایات اسرائیل، برای ضربه زدن به اعتبار اردوغان به هر وسیله ای متوسل می شوند.

در همین راستا، پاملا گلر که خود را "صهیونیست افراطی" معرفی می کند، از طریق شبکه های اجتماعی و وب سایتی که توسط وی مدیریت می شود، علیه ترکیه و اردوغان اتهامات سنگینی وارد می کند.

گلر با تحریف سخنان رئيس جمهور ترکیه مدعی شد که اردوغان استرالیایی‌های دارای دیدگاه های ضد اسلامی را به قتل تهدید کرده است.

این در حالی است که اردوغان در پی حمله به دو مسجد در نیوزلند با اشاره به سفر عامل این حمله تروریستی به استانبول از امثال او (که قول داده استانبول را بار دیگر تبدیل به یک شهر مسیحی کند)، خواست تا به استانبول سفر نکنند.

اما خانم گلر برای سوء استفاده از اظهارات اردوغان به نفع خود دست به تحریف سخنان وی زد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که یک اسلام هراس تمام عیار است و دولتش به نقض چندین قطعنامه سازمان ملل در ارتباط با فلسطین و مردم این کشور معروف است، نیز رئیس جمهور ترکیه را «دیکتاتور» خواند.

گيرت ويلدرز، سیاستمدار راست افراطی و ضد مهاجرت هلند نیز طی اظهاراتی از اتباع ترک ساکن این کشور که هوادار اردوغان هستند، خواست تا هلند را ترک کنند.

طارق فتاح، نویسنده پاکستانی الاصل مقیم کانادا که به نگرش تهاجمی خود علیه اسلام و کشورهای مسلمان شناخته می شود، نیز ضمن فحاشی به اردوغان طرفداران وی را "فاشیست" خواند.

بن شاپیرو که از حساب های رسانه های اجتماعی خود برای حمله به اسلام و اردوغان استفاده می کند، نیز شب کودتای ناکام 15 جولان رئیس جمهور ترکیه را به حمایت از تروریسم متهم کرده بود.

خبرگزاری آناتولی خبرهای مرتبط