سفیر ترکیه در واشنگتن: آمریکا نه به یک سازمان تروریستی بلکه باید به هم پیمان اش اعتماد کند

سردار کیلیچ سفیر ترکیه در واشنگتن، اعلام کرد که آمریکا نه با سازمان تروریستی PKK/PYD-YPG در سوریه بلکه باید با ترکیه همکاری کند

سفیر ترکیه در واشنگتن: آمریکا نه به یک سازمان تروریستی بلکه باید به هم پیمان اش اعتماد کند

سردار کیلیچ سفیر ترکیه در واشنگتن، اعلام کرد که آمریکا نه با سازمان تروریستی PKK/PYD-YPG در سوریه بلکه باید با ترکیه همکاری کند.

کیلیچ با انتشار مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست نوشت: آمریکا در حالی که با درگیری های پیچیده در سوریه دست و پنجه نرم میکند، نه به یک سازمان تروریستی بلکه باید به هم پیمان ده ها ساله اش اعتماد کند.

سفیر ترکیه در واشنگتن با اشاره به اینکه ترکیه از 3.5 میلیون پناهجوی عرب، کرد، ترکمن، سوریانی و ارمنی فراری از درگیری در سوریه میزبانی میکند گفت: رژیم اسد با اجازه به گسترش حیطه فعالیت این سازمان تروریستی همه گروه های مختلف قومی را مجبور به ترکی خانه و کاشانه خود میکنند اظهار داشت که در این مناطق یک همکاری همانند همکاری داعش با رژیم ایجاد شده است. PYD/YPG هرگز به یک عنصر مخالف تبدیل نشد. همواره یکی از همدستان رژیم بوده است.

کیلیچ با اشاره به اینکه ترکیه با ارتش منظم خود در منطقه به تنها قدرت در حال مبارزه بر علیه داعش در منطقه تبدیل شده و در این میان مجبور به مبارزه با یک سازمان تروریستی دیگر در عفرین شده است، گفت: نیروهای مسلح ترکیه در زمینه حفظ جان غیرنظامیان حساسیتی خاصی که باید الگو برداری شود از خود نشان داده است. نجات شهر عفرین بدون ایجاد خسارت در تضادی کامل با خسارات وارده از پ ک ک / پ ی د –ی پ گ به رقه است.

سفیر ترکیه در واشنگتن گفت: باید به تاکتیک های غیرمسئولانه در منطقه پایان داد. اکنون زمان بررسی این موضوع از یک دیدگاه استراتژیک فرا رسیده است. آمریکا در حالی که با درگیری های پیچیده در سوریه دست و پنجه نرم میکند، نه به یک سازمان تروریستی بلکه باید به هم پیمان ده ها ساله اش اعتماد کند.خبرهای مرتبط