تیم ملی کشتی آزاد ایران از حضور در جام جهانی آمریکا انصراف داد

فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که تیم ملی کشتی آزاد این کشور در جام جهانی آمریکا در 21-22 آوریل شرکت نخواهد کرد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران از حضور در جام جهانی آمریکا انصراف داد

به دنبال عدم موافقت اتحادیه جهانی کشتی به برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در اهواز در تاریخ 12 و 13 آوریل امسال، تیم ملی کشتی آزاد ایران هم از حضور در جام جهانی آمریکا انصراف داد. 

اتحادیه جهانی کشتی طی نامه ای به فدراسیون کشتی ایران نوشته بود که با توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای 23 و 24 فروردین ماه سال 1397 خورشیدی (12 و 13 آوریل 2018) در اهواز فراهم نیست.

به گزارش ایرنا، پیشتر کشورهای اروپایی به علت نزدیکی 30 فروردین ماه (19 آوریل) سال آینده (زمان برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی) با رقابت های قهرمانی اروپا که قرار بود 11 روز پس از این رقابت ها به مدت 6 روز در داغستان روسیه برگزار شود، خواستار تغییر زمان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی به نوامبر-دسامبر سال 2018 شده بودند که این درخواست از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای فدراسیون کشتی ایران ارسال شد.

فدراسیون کشتی ایران نیز متعاقب این درخواست با ارائه پیشنهادی اعلام کرده بود که رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی به جای تاریخ مقرر در 12 و 13 آوریل برگزار شود تا دغدغه کشورهای اروپایی نیز رفع گردد اما این درخواست نیز با مخالف اتحادیه جهانی روبرو شد.

سال گذشته ایران میزبان هر دو رقابت جام جهانی فرنگی و آزاد بود. در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی که سال گذشته در آبادان برگزار شد، ایران به عنوان قهرمان 5 دوره از این رقابت ها پس از روسیه و آذربایجان در جایگاه سوم قرار گرفته بود.خبرهای مرتبط