امروز ترامپ استراتژی جدید کشورش علیه ایران را اعلام میکند

گفته میشود که ترامپ نظرش در خصوص لغو توافقنامه ای که سال 2015 با ایران حاصل گردیده است را به شکلی قویتر بیان خواهد کرد

امروز ترامپ استراتژی جدید کشورش علیه ایران را اعلام میکند

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، امروز استراتژی جدید کشورش علیه ایران را اعلام خواهد کرد.

گفته میشود که ترامپ نظرش در خصوص لغو توافقنامه ای که سال 2015 با ایران حاصل گردیده است را به شکلی قویتر بیان خواهد کرد.

در این میان علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، از اروپا برای ادامه توافق هسته ای، طلب حمایت نمود.

صالحی در پاسخ به سوالاتی که خبرنگاران در حین دیدارهایش در لندن پایتخت انگلستان، از وی پرسیدند، اظهار داشت که جای دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست ترور از سوی امریکا، اثر رفتار دشمنانه آنها میباشد.

وی برای بررسی روند توافق حاصله میان ایران با کشورهای 5+1 که از 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل و آلمان تشکیل میگردد، با بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلستان دیدار کرد.

صالحی همچنین احتمال جای دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران "در لیست ترور" از سوی ایالات متحده امرکیا را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

وی با ابراز اینکه این عمل رفتاری دشمنانه علیه ملت ایران خواهد بود، گفت: "ارتش و نیروهای مسلح هرکشور، امنیت آن کشور محسوب میگردد. به همین دلیل اتخاذ تصمیمی به این شکل را اعلام جنگ قلمداد خواهیم کرد."

نتیجه توافق هسته ای با ایران در دستور کار روسیه نیز میباشد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام داشت که سرگی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور با همتای امریکایی خود در رابطه با برنامه هسته ای ایران دیدار کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه در این رابطه، گفته شد که طرح عمل مشترک و جامع در خصوص برنامه هسته ایران ایران که سال 2015 از سوی شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است، مورد بررسی قرار گرفت. لاوروف اعلام داشت که تهران به همه مسئولیهایش در قبال این توافقنامه پایبند بوده است و تاکید کرد که دیگر طرفین نیز باید به توافق مذکور صادق بمانند.خبرهای مرتبط