خود انتقادی ایران: اعتراض در بسیاری از قسمت‌ها حق مردم است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: برای اقتصاد و اشتغال تلاش کنیم. باید تلاش کنیم بودجه‌ای تصویب شود که رضایت‌مندی عمومی، اشتغالزایی، خروج از رکود را به همراه داشته باشد

خود انتقادی ایران: اعتراض در بسیاری از قسمت‌ها حق مردم است

حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: باید به اعتراضات مردم رسیدگی و توجه می‌شد و باید برای حل مشکلات تلاش شود. 

به گزارش ایسنا، سید حسین نقوی حسینی در سخنرانی پیش خطبه نماز جمعه تهران ناآرامی های اخیر ایران را مورد بررسی قرار داده و گفت:  در فضای اقتصادی انتظار داریم مجلس و دولت از قوه مجریه تا کوچک‌ترین دستگاه‌ها رضایت‌مندی را در محور اهداف خود قرار دهند. مهمترین موضوع، امنیت، رضایت‌مندی مردم است. هر مسئولی که موجب نارضایتی مردم می‌شود حتما در زمین دشمن بازی کرده است.

وی با بیان اینکه این مشکلات لاینحل نیست، اظهار داشت: باید برای اقتصاد و اشتغال تلاش کنیم. یکی از مصادیق این اقدام بودجه 97 است. باید تلاش کنیم بودجه‌ای تصویب شود که رضایت‌مندی عمومی، اشتغالزایی، خروج از رکود را به همراه داشته باشد و مشکلات را از سر راه برداریم. اعتراض در بسیاری از قسمت‌ها حق مردم است. ما با اعتراض مخالف نیستیم زیرا زمینه اعتراض وجود دارد و کار مدیریت نمی‌شود.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه دولتمردان باید تلاش کنند، تصریح کرد: امکانات و ظرفیت در کشور وجود دارد و کشور ثروتمند است. مدیران متعهد و باانگیزه را انتخاب کنیم. یک مدیر، معاون وزارتخانه‌ای بود که باعث تاسف است. این آقا و همه خانواده‌اش در خارج از کشور زندگی می‌کنند.  برادر من کسی که خانواده‌اش خارج از کشور است را دعوت کردید و مسئولیت تولید و اشتغال را به او دادید، کسی که خودش و خانواده‌اش در ایران نیست انگیزه‌ای برای تولید ندارد، اصلا چرا خانواده مسئولین ارشد در خارج از کشور زندگی کنند، کسانی که خانواده‌شان در آمریکا، کانادا یا انگلیس هستند چه دلسوزی برای من می‌کنند حتی اگر آدم خوبی باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: کار را به جوانان متدین و سالم بدهید، به آنها فضا و میدان بدهید و اجازه دهید کار کنند. ملت ایران به لحاظ هوش، استعداد و توانمندی برتر است. امیدواریم منتخب ملت یعنی مجلس و دولت همگی دست به دست هم دهند و با اجماع کامل و امید به آینده روشن برای رفع مشکلات تلاش کنند.خبرهای مرتبط