بهرام قاسمی : تغییر در هیات حاکمه آمریکا موضوع داخلی آمریکاست

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی در مورد تغییر وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد: این تغییرات و تحولات و آمد و شدها در هیات حاکمه آمریکا امر جدیدی نیست و ما در طول این مدت شاهد این تحولات بوده ایم

بهرام قاسمی : تغییر در هیات حاکمه آمریکا موضوع داخلی آمریکاست

ایران اعلام کرد که تغییر در هیات حاکمه آمریکا موضوع داخلی آمریکاست.

بر اساس گزارش ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در آخرین نشست خبری خود در سال 96 در پاسخ به سوالی در مورد تغییر وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد: این تغییرات و تحولات و آمد و شدها در هیات حاکمه آمریکا امر جدیدی نیست و ما در طول این مدت شاهد تحولات و تغییرات متعدد در هیات حاکمه کنونی آمریکا بوده‌ایم.

قاسمی ضمن یادآوری اظهارات ضد ایرانی مایک پمپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده موسوم به سی آی ای که جایگزین وزیر خارجه رکس تیلرسون شده است گفت: آنچه که برای ما مهم است سیاست‌ها و رویکردهای آمریکا در مورد مسائل جهانی، ‌بین‌المللی و همچنین ایران است. ما این رویکردها را دنبال می‌کنیم و در قبال آن مواضع خود را اتخاذ می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در رابطه با نشستی که وزرای خارجه ترکیه، ایران و روسیه به عنوان کشورهای ضامن در طول روند با سوریه در تاریخ 16 مارس در آستانه برگزار خواهند کرد اعلام کرد که تحولات نشان میدهد که با هر مذاکره پیشرفت های مهمی قید میشود.

قاسمی همچنین اظهار داشت نشست آستانه نوعی آمادگی برای برگزار نشست سه جانبه رهبران کشورهای ترکیه، ایران و روسیه در تاریخ سوم آوریل با میزبانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه محسوب میشود.خبرهای مرتبط