در ناآرامی‌های کازرون 2 تن کشته و 48 تن مصدوم شدند

اعتراضات اهالی کازرون در 18 مارچ 2018 به اوج خود رسید و دولت قول اصلاح طرح را داد

در ناآرامی‌های کازرون 2 تن کشته و 48 تن مصدوم شدند

علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست خبری امروز خود اعلام کرد: در تجمعات اخیر در شهر کازرون 2 نفر کشته و 48 نفر مصدوم شده اند.

اعتراضات اهالی کازرون در 18 مارچ 2018 به اوج خود رسید و دولت قول اصلاح طرح را داد. با ادامه اعتراضات مردم کازرون به تقسیمات شهری، وزارت کشور ایران با اعلام بیانیه ای طرح تقسیم را تا بررسی نظرات و پیشنهادات مردم شهر متوقف کرد.

محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراهای مجلس ایران اعلام کرده است: این اتفاقاتی که در کازرون رخ داده موضوع جدیدی است و اصلا ربطی به لایحه دولت در زمینه تقسیمات کشوری ندارد.

وی با بیان اینکه درباره طرح تقسیم شهرستان کازرون و ایجاد شهرستان جدیدی به نام «کوه چنار» بین نماینده مجلس شهر و امام جمعه اختلاف است توضیح داد: در خصوص کازرون هنوز نظر نهایی ارائه نشده ولی عده‌ای بدون اینکه برای کازرون تصمیمی اتخاذ شده باشد، ناآرامی‌هایی را به وجود آورده‌اند.

گفتنی است عده ای اولین بار در تاریخ 8 آگوست 2017 به طرح حسین رضازاده، نماینده مجلس مردم کازرون درباره تقسیم این شهرستان که قرار است طی آن بخش‌های قائمیه و نودان از بخش کوهمره از کازرون جدا شده و در تقسیمات کشوری به شهرستان کوه چنار تبدیل شود، اعتراض کردند.خبرهای مرتبط