رئیس دفتر روحانی از درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی خبر داد

روحانی 8 بار درخواست رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر انجام ملاقات را رد کرده است

رئیس دفتر روحانی از درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی خبر داد

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران گفت: در زمان سفر حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در نشست سازمان ملل متحد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشت بار درخواست ملاقات و گفت‌و گو با وی را با تیم ایرانی مطرح کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: «اینکه می گویند ایران به دنبال مذاکره با آمریکا می رود تا الان که غیر از این بوده است. وقتی آقای روحانی به مقر سازمان ملل رفت این آقای ترامپ بود که هشت بار درخواست گفت‌وگو با آقای روحانی را مطرح کرد ولی آقای روحانی این درخواست را قبول نکرد.»

خبرآنلاین نیز نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور از درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی خبر داد و گفت: در سفر قبلی روحانی به نیویورک برای مجمع عمومی سازمان ملل، ترامپ ۸ بار درخواست گفتگو و ملاقات با رئیس‌جمهور را از تیم ایرانی مطرح کرده بود که با مخالفت مسئولان کشورمان مواجه می شود.

واعظی ادامه داد: نامه‌ای که آقای محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از «طرف» امضا کرده و فرستاده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. بخش‌هایی از مطالبی که در این نامه مطرح شده، ارتباطی به مجمع ندارد و مربوط به شورای عالی امنیت ملی است. کار عجولانه ای شده بود که پخته نبود و آقای رئیس‌جمهور پاسخ آن را دادند.خبرهای مرتبط