بیش از 2 میلیون سیل‌زده ایرانی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر از نیاز بیش از دو میلیون سیل زده ایرانی به کمک های بشردوستانه خبر داد

بیش از 2 میلیون سیل‌زده ایرانی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در گزارشی با اشاره به وسعت حادثه سیل اخیر در ایران، اعلام کرد که بیش از 2 میلیون سیل زده ایرانی نیاز به کمک های بشردوستانه دارند.

در این گزارش با اشاره به به کارگیری 17 هلی‌کوپتر و 41 قایق برای نجات جان سیل زدگان آمده است، که حدود 18 هزار پرسنل صلیب سرخ کماکان در تلاش خدمت رسانی به مردم صدمه دیده هستند.

بر این اساس، خدمات امدادگران به بیش از457 هزار نفر از این حادثه دیدگان شامل شده است.

طبق این گزارش زهرا فلاحت، سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال‌احمر ایران اعلام کرد: این سیل بزرگترین حادثه طبیعی 15 سال اخیر ایران بوده است. از تمامی امکانات برای نجات و حمایت آسیب دیده صورت می گیرد، اما کافی نیست.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در نشست علنی روز گذشته (یکشنبه 25 فروردین/14 آوریل) مجلس این کشور میزان خسارات سیل اخیر را بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان برآورد و اعلام کرد که 25 استان و بیش از 4 هزار و 400 روستا درگیر باران و سیلی بودند که در نوع خود بی‌نظیر بود.

گفتنی است بر اساس گزارش امروز سازمان پزشکی قانونی ایران دستکم 78 نفر در سیل های اخیر در این کشور جان خود را از دست داده و حدود 1200 نفر نیز آسیب دیده اند.خبرهای مرتبط