Shakira mrekullon Stambollin me një koncert spektakular

Shakira në Stamboll | Këngëtarja 41-vjeçare, me baba libanez, mbërriti në Stamboll të martën bashkë me familjen e saj, 11 vite pas koncertit të saj të fundit në metropolin më të madh të Turqisë.

Shakira në Stamboll

Ylli kolumbian i muzikës pop, Shakira, elektrizoi mbrëmjen e së mërkurës skenën në Stadiumin “Vodafone Park” të Stambollit, në kuadër të turnit të saj botëror, “El Dorado World Tour”. Fituese e disa çmimeve “Grammy”, artistja ekzotike performoi rreth dy orë në “Shtëpinë e Beshiktashit”, e cila ishte mbushur me fansa të muzikës së saj si pjesë e turneut të gjashtë botëror për të promovuar albumin e saj të fundit, “El Dorado”. Pasi doli në skenë me fjalët “Merhaba Turkiye”, ajo interpretoi disa këngë nga albumi i saj i ri, si dhe disa të tjera të njohura duke përfshirë “La La La”, “Waka Waka” dhe “Whenever, Wherever”. Turneu i Shakirës filloi më 3 qershor në Hamburg të Gjermanisë dhe do të përfundojë më 3 nëntor të këtij viti, me koncertin në Bogota të vendlindjes së saj, Kolumbi. Organizuar nga agjencia “Live Nation Entertainment”, turneu botëror i saj përfshin 30 qytete, kryesisht në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këngëtarja 41-vjeçare, me baba libanez, mbërriti në Stamboll të martën bashkë me familjen e saj, 11 vite pas koncertit të saj të fundit në metropolin më të madh të Turqisë.


Fjalët Kyçe: Turqi , Stamboll , Beshiktash , Vodafone Park , El Dorado World Tour , El Dorado , koncert , Shakira