Atletico Madrid pobedom nad Realom osvojio Superkup

Nogometaši Atletico Madrida osvojili su UEFA-in Superkup pobedom nad gradskim rivalom Realom rezultatom 4:2 nakon produžetaka u estonskom Tallinu.

Nogometaši Atletico Madrida osvojili su UEFA-in Superkup pobedom nad gradskim rivalom Realom rezultatom 4:2 nakon produžetaka u estonskom Tallinu.

Atletico je poveo već u 1. minuti golom Diega Coste.

Real je izjednačio u 27. preko Karima Benzeme koji je pogodio na asistenciju Garetha Balea, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ekipa Reala je povela sa 2:1 u 63. minuti golom Sergia Ramosa iz jedanaesterca.

Costa je u 79. na asistenciju Angela Corree postigao pogodak za 2:2, što je bio i konačan rezultat u regularnom toku meča, nakon čega su se igrali produžeci.

Atletico je golovima Saula u 98. i Kokea u 104. minuti na kraju slavio s konačnih 4:2, čime su osvojili pehar Superkupa.

Ovo je inače bila prva utakmica UEFA-inog Superkupa, u dosadašnjih 46. izdanja, u kojoj su igrali timovi iz istog grada.